הותר לפרסום כי ההרוג הישראלי שנרצח בפיגוע הדקירה בעיר העתיקה הוא עדיאל קולמן (32) מהיישוב כוכב השחר. הלווייתו של קולמן תתקיים בשעה 11:00 בכוכב השחר.

עדיאל קולמן הי"ד. צילום: באדיבות המשפחה

 

מועצה אזורית מטה בנימין מסרה כי היא "כואבת את הירצחו של תושב כוכב השחר, עדיאל קולמן. צוותי המועצה ילוו את המשפחה והיישוב כוכב השחר בכל אשר יידרש. אנו שולחים תנחומינו למשפחת קולמן וליישובים כוכב השחר וקשת שבו גדל עדיאל".

קודם לכן נמסר ממד"א נמסר כי בשעה 16:52 התקבל דיווח במוקד 101 על גבר כבן 30 שנדקר ברחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי לצעיר כשהוא דקור בפלג גופו העליון והוא פונה להמשך טיפול במרכז הטראומה של בית החולים 'שערי צדק' בעיר.

על פי המשטרה, מחבל דקר את הצעיר באמצעות סכין ופצע אותו. שוטר שהיה בקרבת מקום, ניטרל את המחבל. כתבנו מוסר כי כרגע נבדק זהותו של המחבל. על פי דיווחים פלסטיניים, המחבל הוא פלסטיני עבד אל-רחמן בני פאדל מהכפר עקרבה ליד שכם, בן 28, נשוי עם שני ילדים. כעת מבצעת המשטרה חסימות בשער שכם וסריקות אחר חשודים בסיוע לפיגוע.

זירת הפיגוע בעיר העתיקה בירושלים. צילום: TPS

 

"סמוך לשער האריות חברנו לטרקטורון של מד"א שהוציא את הפצוע, גבר כבן 30 כשהוא סובל ממספר פצעי דקירה בפלג גופו העליון", סיפרה פאראמדיקית מד"א אילנה אברמס שטיפלה בפצוע. "הענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים, נוזלים ותרופות ופינינו אותו לבית החולים תוך כדי המשך טיפול רפואי מציל חיים כשמצבו קריטי. בבי"ח הצוות המתין לנו וממשיך להיאבק על חייו".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן מסר כי הוא "‏מתפלל לשלומו של הפצוע בפיגוע בירושלים ומשבח את השוטר שהגיב במהירות וחיסל את המחבל ומנע עוד נפגעים". לדבריו, "משטרת ישראל תמשיך לפעול כנגד המחבלים הארורים המוסתים על ידי הרשות הפלשתינית, בירושלים ובכל רחבי המדינה".

זירת הפיגוע בעיר העתיקה בירושלים. צילום: TPS

 

ראש העיר , ניר ברקת, מסר בתגובה לפיגוע: "כולנו מאחלים רפואה שלמה ומתפללים להחלמתו המהירה של הפצוע ומודים לשוטר שהגיב במהירות הנדרשת, חיסל את המחבל ומנע פגיעה נוספת. אויבי ישראל מנסים כל העת לפגוע בחיילים, שוטרים, מאבטחים ואזרחים, וזאת בשל ההסתה הקשה אליה הם נחשפים בהובלת הרשות הפלסטינית. התשובה היחידה לכך היא מאבק נחוש ובלתי מתפשר בטרור ובמסיתים לטרור ובמקביל המשך פיתוחה ובנייתה של המאוחדת. אני מבקש מכל מהאזרחים להמשיך בשגרת החיים, לגלות ערנות ולעדכן את כוחות הביטחון במידת הצורך כדי לסכל ניסיונות פיגועים נוספים".

הסכין ששימשה את המחבל שביצע את הדקירה בעיר העתיקה בירושלים. צילום: דוברות משטרה
חסימות המשטרה בשער שכם. צילום: דוד מיכאל כהן, TPS
זירת הפיגוע בעיר העתיקה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא