שדקר שהיה בדרכו לכותל המערבי בליל שבועות לפני כשלוש וחצי שנים, יאלץ לשלם לנדקר פיצויים על סך 60 אלף ש”ח. הפיגוע אירע לפני כשלוש וחצי שנים, עת הלך הצעיר (אז קטין בן 16) יחד עם חבריו דרך השוק המוסלמי בעיר העתיקה, בדרכם לכותל המערבי בליל שבועות. בשעה 2:30 בלילה, רדף אחריהם המחבל ג’ון קאקיש (19) כשבידו סכין עם להב באורך של כ-30 ס”מ, אותה קנה מוקדם יותר. המחבל דקר את הצעיר בגבו, וכן פגע בבחורים נוספים. הנדקר וחברו פונו לבי”ח, שם נזקק התובע לנקז בחזה.

זירת הפיגוע. צילום: דוברות המשטרה

 

המחבל לא הואשם בניסיון לרצח אלא בגרימת חבלה בכוונה מחמירה ממניע גזעני בלבד, ונגזרו עליו תשע שנות מאסר. בעקבות כך, החליט הצעיר לתבוע באופן אישי את המחבל, ובמסגרת הסדר עם המחבל זכה בפיצויים על סך 60 אלף ₪.

“להיפרע מהמחבלים כל מה שרק ניתן”

לדברי עו”ד מנשה יאדו מארגון ‘חוננו’ שמסייע לנדקר ולמשפחתו ואשר הגישו את התביעה, “לדיון הראשון הגעתי עם חשש שמא המחבל הדוקר או קרוביו יסמנו אותי, לדיון האחרון הגעתי והדוקר ‘הגיבור’ חתם כמו טאטאלע ליד אבא שלו על הסדר שהוא משלם לנדקר 60,000 ₪. כך צריך לעבוד, לא להתפחד אלא להיפרע מהמחבלים כל מה שרק ניתן”.

אני מקווה שרשויות האכיפה הרדומות של מדינת ישראל יתעשתו ויתחילו לפעול לגבות מהמחבלים ולו מעשר מתקציבי העתק שנאלצת המדינה לשלם לנפגעי הטרור אך משיקולים נפסדים תובעת את המחלים לשאת בנזקים” הוסיף.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.