שובה מלכה. צילום מסך

"אני מודה לה' שעשה לי נס ואני בחיים", כך אמרה היום (א') שובה מלכה בת ה-18 שנפצעה בפיגוע דקירה בעפולה בשבוע שעבר.

"תודה לעם ישראל על התפילות שמאוד מחזקות אותנו ועושות רעש בשמיים. אני מרגישה שהדקירה הזאת זה לא משהו פרטי שלי, זה של כל עם ישראל. תזכורת שאנחנו צריכים להתקדם, לגדול מזה, לעבוד יותר חזק, להגביר הילוך", אמרה. "אנחנו צריכים להתרומם. תתפללו, עם ישראל חזק, יש לנו כח גדול, זה מה שבאמת יחזק אותי", אמרה מלכה.

"תודה רבה לכל מי שתומך בנו, תודה לריבונו של עולם באמת עשה לנו נס גדול ועצום. זה לא ברור מאליו בכלל כל שנייה שאני בחיים, שאני חזקה ברוך השם. ותודה באמת לכוחות הביטחון. אין לנו שום כעס, אנחנו כ"כ בטוחים שכוחות הביטחון יש להם את היכולות שלהם והם עושים כל מה שהם יכולים והם מחזקים אותנו, ואנחנו באמת בוטחים בהם ותמשיכו תתחזקו", הוסיפה מלכה המאושפזת בבית חולים העמק בו מאושפז גם המחבל שפגע בה.

"תודה לכל הרופאים והצוות הרפואי המקסים שיש פה חבל על הזמן, חברות שלי המקסימות, לכל עם ישראל, כל בנאדם מגיע לפה פשוט דוגמה לאיזה עם מתוק, פשוט עם מקסים".

פרופ' דורון קולפמן מבית חולים העמק סיפר כי מצבה של מלכה משתפר בהדרגה לאחר שהייתה בסכנת חיים. "לשמחתנו היא מתחזקת ותהיה עוד כמה ימים איתנו ואני מקווה שתוכל לחזור לשגרת יומה בהקדם", אמר.

פרופ' דורון קולפמן מעדכן על מצבה של שובה מלכה. צילום: דוברות בית חולים 'העמק'

שובה נדקרה בדרכה לבגרות באזרחות

כזכור, ביום שני אחר הצהריים, התקבל דיווח במוקד מד"א על צעירה שנדקרה בעפולה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו למרכז הרפואי 'העמק' בעיר את שובה כשהיא דקורה בפלג גופה העליון. מצבה הוגדר קשה מאד אך יציב והיא הועברה מחדר הלם ליחידה לטיפול נמרץ, כשהיא סובלת מפגיעות פנימיות. שובה, שהייתה בדרכה לבחינת הבגרות באזרחות, עוד הספיקה לצעוד מספר מטרים, אך התמוטטה סמוך לבית הקפה 'ארומה' בעפולה. בני משפחתה קראו להתפלל להצלת חייה בשם: שובה בת מיכל.

המחבל, תושב ג'נין בשנות ה-20 לחייו, נתפס ונוטרל ע"י נוהל מעצר חשוד. מהמשטרה נמסר כי הוא אותר במרחק מאות מטרים מזירת הדקירה בזכות עירנותם של אזרחים שדיווחו למוקד ה-100. "לאחר שהחשוד לא נשמע להוראות השוטרים הוא נוטרל על ידי הלוחמים ונעצר", נמסר. "כוחות שהוזעקו למקום זיהו חשוד אשר סירב לעצור והחל להימלט. הכוחות ירו לעברו באזור הרגליים עד שהוא נעצר וברשותו נתפסה סכין". המחבל פונה גם הוא לבית החולים במצב בינוני כשהוא סובל מחבלות בפלג גופו התחתון.

פיגוע הדקירה בעפולה. צילומים: מד"א, ח'טאב נסאר

הוריה של שובה דרשו מהמשטרה להודות שמדובר באירוע לאומני והודו לעם ישראל על תמיכתו בהם: "אנחנו מרגישים עטופים מכל הכיוונים, כמו בצלופן של תפילות. זה מחמם את הלב מאוד, אנשים זרים שאני לא מכירה מגיעים ומביאים לנו שוקולדים. נהג מונית שמע והיה חייב לבוא ולחלק לה שוקולד. אנחנו מרגישים שעם ישראל פה איתנו וזה נותן לנו המון כוח".אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20