נבדק: פיגוע דריסה סמוך לחוות גלעד. בתום מאמצי החייאה, חובשים ופארמדיקים של מד"א נאלצו לקבוע את מותה של אישה שנרצחה בפיגוע דריסה סמוך לחוות גלעד.

הרכב הפוגע, מונית פלסטינית, אותר בצומת ג'ית. הדורס הסגיר עצמו למנגנוני הרש"פ בשכם וטען שמדובר בתאונה. דובר צה"ל: "הרקע לאירוע נבדק".

זירת הדריסה. הלל מאיר/TPS

 

"היא חצתה את הכביש, פתאום הגיע רכב ערבי במהירות מטורפת, דרס אותה והמשיך לנסוע", סיפרה עדת ראיה לחדשות 'כאן'.

כוחות גדולים נפרסו בזירה. צה"ל סגר צירים ומבצע בידוקים. כיתות כוננות וכוחות הוקפצו. כעת כל הצירים נפתחו לתנועה.

כיתת הכוננות של חוות גלעד, הייתה ראשונה במקום יחד עם רבש"צ הישוב. בעקבות הפיגוע בו נרצח הרב רזיאל שבח, התקיים בחוות גלעד בשבועות האחרונים קורס כונני מד"א.

עדת ראיה מספרת על הדריסה. באדיבות 'כאן'

חובש בכיר על אופנוע מד"א דותן מעצרי ופראמדיק מד"א בועז מלכה סיפרו: "כשהגענו למקום הבחנו בצומת המוארת בכביש 60 סמוך לחוות גלעד, באשה בשנות ה 40 ששכבה בתעלה בצד הדרך, היא הייתה מחוסרת הכרה ללא דופק וללא נשימה וסבלה מפגיעה רב מערכתית, ,הענקנו לה טיפול רפואי וביצענו בדיקות רפואיות, מצבה היה קריטי ולאחר זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותה".

צומת ג'ית. צילום: נדב גולדשטיין /TPS

עדה לפיגוע סמוך לחוות גלעד. צילום: נדב גולדשטיין /TPS

 

יהודה הס ראש סניף איחוד הצלה בשומרון: "החובשים שהיו בסמיכות למקום התחילו בפעולות החייאה על צעירה שסבלה מפגיעת ראש קשה. למרבה הצער בתום מאמצי החייאה נאלצו את מותה בזירה. עקב אופי האירוע הציר נחסם לתנועה".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "מבחינת דרגי הפיקוד בשטח, וגם מבחינתנו, מדובר בפיגוע לכל דבר ועניין. הצומת הוא צומת מואר, עם עמודי תאורה של נתיבי ישראל, אין שום סימן לחריקה ועצירה, לא לפני מקום הפיגוע וגם לא לאחריו. כלומר הנהג לא הופתע מהתאונה. מבחינתנו זה עוד פיגוע קשה של רצח בדם קר, של תושבת השומרון בכביש מרכזי במדינת ישראל".

זירת הדריסה. צילום: הלל מאיר/TPS
זירת הדריסה. צילום: הלל מאיר/TPS
זירת הדריסה. צילום: הלל מאיר/TPS
זירת הדריסה. הלל מאיר/TPS
זירת הדריסה. הלל מאיר/TPS
זירת הפיגוע בצומת חוות גלעד. צילום: מאור לביא/TPS
זירת הדריסה. צילום: נדב גולדשטיין /TPSזירת הדריסה
ראש מועצת שומרון יוסי דגן בזרירת הפיגוע סמוך לחוות גלעד. צילום: רועי חדי
הרכב הפוגע. צילום: בט"ש וחירוםמערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20