אופס, הם עשו זאת שוב. כחודש לאחר שיו"ר 'כחול לבן', ח"כ בני גנץ, המציא פסוק בתנ"ך בניסיון לנחם את חבריו לסיעה על ההפסד בבחירות, היום (א') מצטרף לעיוות הפסוקים גם ח"כ משה (בוגי) יעלון.

יעלון התייחס בציוץ לטוויטר להחלטה של גיל מסינג לוותר על תפקיד דובר צה"ל וכתב: "עוד יום של שפל לשלטון החוק במדינת ישראל: אזרח נאמן שסייע למוסדות אכיפת החוק במלחמה בשחיתות, מנוע מלשרת כדובר צה״ל, בעוד שראש ממשלה ועורכי דינו מהתלים ביועמ״ש לממשלה, כדי להמלט מאימת הדין!".

את הדברים חתם בפסוק שציין כי מקורו בספר תהילים: "עד מתי רשעים יעלוזו, וצדיקים יזילו דמעה…".

לאחר מספר דקות ובעקבות תגובות הגולשים, מחק דובר של יעלון את הציוץ והעלה אותו מחדש ללא המילים "וצדיקים יזילו דמעה" שאינן מהוות את המשך הפסוק המופיע בספר תהילים פרק צ"ד.

הציוץ הגנוז של יעלון. צילום מסך מתוך טוויטר

 

גנץ ממזג פסוקים

כזכור, בחודש שעבר אמר גנץ לחברי סיעתו עם פרסום תוצאות הבחירות, ולאחר שנשא את נאום הניצחון שלא היה, "בוחרינו, ביקשו תקווה ואנחנו נתנו להם אותה. הם רצו דרך אחרת ואנחנו שרטטנו אותה".

"אז חברים", הוא הוסיף, "'בנפול אוייבך אל תרא ובגוברו אל יירך ליבך'", ציטט מספרי משלי ודברים, עם שינויים קלים. "לכן, אנחנו לא ניסוג מחובתנו הציבורית לייצג למעלה ממיליון אזרחים שביקשו מאיתנו משהו אחר. הישג היסטורי חסר תקדים באמתחתנו. יש לנו על מה להיות גאים ונהיה כאלה".

הפסוקים המדויקים, אגב, הם "בִּנְפֹל אוֹיְבְךָ אַל תִּשְׂמָח" (משלי כ"ד, י"ז), ואַל יֵרַךְ לְבַבְכֶם (דברים כ', ג').
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20