רשות ההגירה והאוכלוסין והמשרד לנושאים אסטרטגיים מנעו הלילה כניסתו של פעיל פרו-פלסטיני לתחומי מדינת , כך פורסם ב”ערוץ 7″.

הפעיל, יו לנינג, הוא יו”ר ארגון “קמפיין הסולידריות הפלסטיני” שהוא ארגון החרם הגדול בבריטניה אשר פועל לקידום של דה-לגיטימציה למדינת ישראל, ואחד מהבולטים באירופה. הגדילו לעשות פעילי הארגון שהשתתפו במשט המרמרה הפרו פלסטיני הטורקי וגם באתר הרשמי של “קמפיין הסולידריות הפלסטיני” ניתן למצוא קריאות רבות לחרם נגד ישראל.

פעיל ה-BDS יו לנינג. צילום: פליקר, עמוד "קמפיין הסולידריות הפלסטיני"
פעיל ה- יו לנינג. צילום: פליקר, עמוד “קמפיין הסולידריות הפלסטיני”

מעבר לפעילותו למטרות נגד ישראל, הפעיל הקיצוני לנינג מנהל קשרים עם ארגון הטרור . השיא הגיע בשנת 2012 אז הגיע לביקור בעזה במהלכו נפגש עם איסמאעיל הנייה ובכירים נוספים בארגון.

במהלך הלילה נחת לנינג בישראל אך נתקל באיסור כניסה אליה. המשרד לנושאים אסטרטגיים, רשות ההגירה והאוכלוסין ומשרד החוץ החליטו למנוע את כניסתו לישראל, בהתאם להנחיית הממשלה ששינתה גישה בכל הקשור לפעילי חרם שרוצים להיכנס לתחומי המדינה. לנינג ימריא חזרה לבריטניה.

השר לנושאים אסטרטגיים גלעד : “מי שפועל נגד מדינת ישראל צריך להבין כי המציאות השתנתה. אף מדינה שפויה לא תאפשר כניסה לפעילי חרם שרוצים לפגוע בה ולהביא לבידודה”.

שר הפנים אריה : “מי שפועל נגד מדינת ישראל ועושה הכל כדי לפגוע בביטחונה חייב להבין שהנהגנו מדיניות נחושה שלא תתעלם עוד מפעילים החותרים תחת קיומה. זו אמירה חד משמעית נגד פעילי החרם והחוק שעבר השבוע בכנסת הוא צעד נוסף בדרך ליישום מדיניות זו”.

המהלך מגיע על רקע הצעת “חוק החרם” שאושרה בכנסת הצעת חוק בשבוע שעבר, ולפיה אזרחים זרים הקוראים לחרם על ישראל לא יוכלו עוד לקבל אשרת כניסה לישראל.

הצעת החוק, שעברה בקריאה שניה ושלישית, אוסרת הנפקת אישורי כניסה או שהייה בישראל לתומכי תנועות החרם נגדה. החוק האקטיבי החדש יחליף את החוק המתגונן הקיים שהעניק אשרת כניסה או שהייה אוטומטית, שיכלה להישלל רק בהתערבות שר הפנים, שמעתה יוכל לבחון מלכתחילה את הבקשות שנדחו לפי נוסח החוק החדש.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.