"ההפך ממה שמדמיינים". מסתננים מפגינים מחוץ לבג"ץ, בחודש ינואר. צילום: פלאש 90
"ההפך ממה שמדמיינים". מסתננים מפגינים מחוץ לבג"ץ, בחודש ינואר. צילום: פלאש 90

 

"בשנים שעבדתי להסדרת מעמדם של הפליטים הבנתי שמסתננים רבים הם בדיוק ההפך ממה שמדמיינים. אריתריאים הראו לי בגאווה תמונות של הארמונות שבנו במולדת בעזרת משכורתם משטיפת הכלים בת"א", כך חשף היום אוריאל לוי, כתב החוץ של "דבר ראשון".

לוי, פעיל בוועד למאבק ברצח עם, תקף בעמוד הטוויטר שלו את הגיבוי התקשורתי לו זוכים המסתננים והוסיף כי "פליטי רצח העם הדארפורי סיפרו לי כי זיהו אנשי ג'ינג'אוויד פה בת"א", והוסיף בציניות כי "בסוף הטייסים השובתים יצילו דווקא אותם".

לקריאת השרשור המלא: 

בשרשור הציוצים שלו, הפריך לוי את הטיעון המרכזי של השמאל הקיצוני לפיו ישראל מגרשת פליטים. "בנוגע ל"גירוש הפליטים" זה די פשוט – לא ניתן לגרש מארצנו אדם שהגיש בקשת מקלט, וגם אם זו נדחתה (אלא אם כן הערעורים שלו לבית המשפט המחוזי והארצי נדחו גם הם). אכתוב את זה שוב: פליט רוצה להשאר בארץ? כל מה שהוא צריך זה להגיש בקשת מקלט במשרד הפנים בטופס שקיים גם בשפת האם שלו.

"תאמינו לי שכל פליט יודע בדיוק לאן ללכת ואיך להגיש את הבקשה. כ-15,000 "מסתננים" כבר הגישו בקשות מקלט. הגירוש למדינה שלישית בתוספת 3,500 דולר שהם יותר משכר שנתי באריתראה וסודאן, מיועד לאותם מסתננים שלא הגישו בקשות מקלט או שבקשתם נדחתה בשני ערכאות".

"מבקשי מקלט? פייק ניוז"

לוי תקף את כלי התקשורת ושאל, "למה לעזאזל כל עיתונאי ישראל מטעים את הציבור וקוראים להם 'מבקשי מקלט'? פייק ניוז. בדיוק כמו טראמפ. מבקשי המקלט נוהרים באוטובוסים ללבכם הרחב ואוזניכם הבורות. מצער שהרבה אנשים טובים עם לב רחב נופלים בפח הזה ועשויים להחביא בביתם רוצחים סודאנים שהשתתפו ברצח העם בדארפור מהצד הרע".

כתב "דבר ראשון" סיפר גם כי "הכי מבאס שכשישראל באמת גרשה פליטים דארפורים ישירות לסודאן (דרך ירדן) בתקופת אלי ישי – אף אחד מאלה הזועקים היום געוולד לא מחה ו'הארץ' בקושי סיקרו. פניתי בזמנו ישירות לליגה נגד השמצה ולארגון HIAS שמובילים כעת את המחאה, ובאותו הזמן הם שתקו וכמה דארפורים נרצחו באשמת מדינת ישראל".