השמאל הקיצוני עו”ד ברק כהן, שתקף לפני כשבועיים את שרת התרבות והספורט מירי רגב ומשפחתה, באוניברסיטה .

כהן השתמש בביטויים קשים ונמוכים נגד השרה והכל בנוכחות משפחתה. גם בקשותיה של בתה הקטנה של רגב, כמו גם אלו של בעלה לא נענו על ידי פעיל השמאל הקיצוני שהמשיך בדבריו הקשים. כל זה עורר את תשומת הלב של “היחידה למעורבות חברתית” באוניברסיטה העברית בירושלים, וזו החליטה להזמין את כהן, כדי ש”יפרוש את משנתו לגבי משטר דמוקרטי מתוקן למדינת ישראל” ביום שני הקרוב. דיקן האוניברסיטה שלח הזמנות במייל לסטודנטים.

ההזמנה מטעם האוניברסיטה העברית
ההזמנה מטעם

 

“עו”ד ברק כהן הוא אקטיביסט פוליטי-חברתי, פעיל זכויות אדם שלוחם למען שיוויון זכויות במשך שנים, ובדרכים מעניינות ו’לא רגילות’. ברק אף התפרסם לאחרונה בתקשורת ב’סרטון מירי רגב'”, נכתב בהזמנה, שההיענות לה הייתה מרשימה. “ההרשמה נסגרה. 500 ברי מזל כבר נרשמו, ואנחנו לא יכולים ולא מעוניינים באירוע גדול יותר, בכדי לשמור על אינטימיות מסוימת, גם ברמת התחושה, וגם ברמת השיח”, נכתב בהזמנה לאירוע בפייסבוק.

כזכור, לפני כשבועיים הוטרדו השרה ובני משפחתה ברחוב דיזינגוף בתל אביב ע”י פעיל הרשת ברק כהן המזוהה עם השמאל הקיצוני. הפעיל התעמת עם רגב ותיעד את האירוע במצלמה כשהוא משתמש בביטויים קשים ונמוכים נגד השרה בנוכחות משפחתה. התוקף ליווה את רגב תוך כדי שצילם את מסכת הגידופים שהוא מפנה כלפייה וכלפי משפחתה, וזאת על אף התעלמותה של השרה ממנו. רגב ומלוויה שניסו לחמוק ממנו נכנסו למסעדה סמוכה.

לאחר התקרית, הודתה השרה לדורשים בשלומה וציינה כי מדובר באירוע “מסוג המחיר שאיש ציבור ומשפחתו לא צריכים לשלם בחברה שלנו” והוסיפה כי היא “בטוחה שהמשטרה תטפל בתוקף הזה כנדרש. לא מתרגשת ממנו ומשכמותו. נמשיך לעשות טוב לעם ישראל”.

מתוך “הפטריוטים” (א’-ה’, 22:00)

תגובת האוניברסיטה העברית: “האוניברסיטה העברית הינה מקום פלורליסטי המקיים דיון ושיח ציבורי פתוח במגוון רחב של נושאים ובמסגרת זו מרצים אנשי אקדמיה ואורחים רבים אחרים. עו”ד ברק כהן הוזמן להרצות בפני סטודנטים בשל משנתו בנושא הדמוקרטיה בישראל, המציגה זווית ראייה שונה ואחרת, ולא בשל ‘סרטון מירי רגב’ ולא זה נושא ההרצאה”. עוד הוסיפו בתגובתם, כי “האוניברסיטה העברית, קוראת לקיים בכל מקום שיח ודיון מכבד”.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.