"אתה רוצה לשלוח אנשים למוות בשביל פתקים?", כך הטיחו פעילי השמאל הקיצוני ויגאל רמב"ם ביו"ר מפלגת המחנה הציוני לעיניי רעייתו איילת.

התקרית אירעה ביום רביעי האחרון בצוותא ת"א בצאתם של גבאי ורעייתו ממופע. תיעוד הדברים עלה בעמודי הפייסבוק של כהן, רמב"ם ושל , פעילת נוספת שנכחה במקום ומזוהה עם פעילות למען המסתננים.

כזכור, כהן נחקר בחשד להעלבת עובד ציבור, פגיעה בפרטיות ותקיפה ושוחרר בתנאים מגבילים לפני כחצי שנה בעקבות אירוע אחר בו תקף מילולית והטריד את השרה רגב לעיני בתה הצעירה המבקשת ממנו להפסיק.

"כל פשיסט צריך לדעת שהוא פשיסט"

"שלום מר גבאי אתה בוודאי יודע למה הגענו. אתה רוצה לקושש קולות על פליטים? לשלוח אנשים למוות בשביל פתקים? כן? בשביל זה?", הטיח כהן בגבאי התומך בהוצאת מסתנני עבודה מישראל וכליאת המסרבים לעזוב.

"הוא גם מחלק סרטיפיקטים של יהדות", עקץ רמב"ם כשהוא רומז לאמירתו של גבאי כי "השמאל שכח מה זה להיות יהודים".

"חבר'ה, אני לא אענה לכם אפילו מילה אחת", השיב גבאי המוטרד שאכן עמד בשתיקתו עד לסוף התקרית. "ברור כי אתה לא חייב כלום לאף אחד חוץ מלחברים הטייקונים שלך", ענה לו רמב"ם. כהן: "על אלוביץ' כמה כסף קיבלת? הון שלטון" רמב"ם הוסיף: "מההרחבה של בז"ן זו היד שלך גם הייתה שם. אתה לא חלופה לשום דבר".

"אתה לא בשורה, אתה לא חלופה, אתה פסוריאזיס", תקפו הפעילים. לאחר מכן פנה כהן לאשתו של גבאי ואמר לה: "גברת איילת גבאי, רכזת חינוך, התלמידים שלך צריכים לדעת שבן הזוג שלך שרוצה להיות ראש ממשלה שולח מבקשי מקלט אל מותם. יהודי תומך בלשלוח מבקשי מקלט אל מותם". רמב"ם הוסיף: "אולי זו הבשורה החדשה שלו במפלגת העבודה".

ברק כהן ואבי גבאי בשבוע שעבר. צילום מסך
ברק כהן ואבי גבאי בשבוע שעבר. צילום מסך

 

בהמשך ליווי פעילי השמאל הקיצוני אל גבאי למעלית. כהן: "תכירו, זה רוצה להיות ראש ממשלה, אבל מבקשי מקלט הוא לא כ"כ רוצה כי זה לא מביא פתקים. אף אחד לא אוהב כושים". רמב"ם: "זה לא פופולרי".

אחת הנשים במעלית זיהתה את כהן ושאלה: "אתה לא זה שירדת על ?". כהן השיב: "כל פשיסט צריך לומר לו שהוא פשיסט. אדם יכול לחיות את כל חייו מבלי לדעת שהוא , אז צריך לומר לו את זה".

בהמשך פנה כהן אל גבאי: "אז אנחנו בתור מי שלא מחזיקים בשלטון, סתם שכבה עממית פשוטה, אנשים פשוטים בלי כח שלטוני, בלי הון, שמחים לבשר לך שראש ממשלה אתה לא יכול להיות אם אתה לא מכבד זכויות אדם, אם אתה לא מקדש זכויות אדם. יש פה אוכלוסיות שמחפשות ומבקשות בשורה אחרת, לא בשורה של קידוש המשטר ויהדות לעשות רצון ה'".

השניים הבהירו לגבאי כי דרכיהם עוד יצטלבו בסוף החודש בהפגנה שתיערך בשכונת נאות אפקה ב-30 בנובמבר מול ביתו של גבאי.

כהן עומד לדין פלילי על רקע הטרדת ראשי המערכת הבנקאית

כאמור, אין זו הפעם הראשונה שמטריד כהן אישי ציבור ומעלה את התיעוד לרשת. לפני כ-3 שנים עקב כהן אחר שגריר ישראל באו"ם , אז חבר כנסת, ובתו הקטנה שצעדו ברחובות ת"א והפנה שאלות אל הילדה. האב נשק לביתו וסרב להתייחס לתקרית. לפני כחצי שנה עקב אחר רגב, בעלה ובתה תוך שהוא מטריד אותם ואלה נאלצים להתחבא במסעדה לא כשרה סמוכה. רגב הגישה תלונה במשטרה ותלונה ללשכת עורכי הדין.

מתוך "הפטריוטים" (א'-ה', 22:00)

כחודש לאחר מכן הושעה רישיון עריכת הדין של כהן לשנה וחצי על רקע העמדתו לדין פלילי בגין של ראשי המערכת הבנקאית, מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק-עמינח, ומנכ"ל בנק הפועלים לשעבר, ציון קינן.

עפ"י האישומים, כהן וחבריו למחאה הגיעו לבתיהם של ראשי מערכת הבנקאות, בהם רוסק-עמינח, ובני משפחתם, כשהם מצוידים במגפון והקימו רעש במקום בקריאות במגפון. האירוע תועד באמצעותם בווידאו והופץ לאחר מכן בדף ובאתר שפתחו בדיוק לצורך זה. במקרה אחר נטען כי עו"ד כהן הגיע לבית הספר של בתה של רוסק-עמינח, וקרא בקול במגפון קריאות נגד מנכ"לית בנק לאומי.

פעיל השמאל הקיצוני יגאל רמב"ם בלט בפעילותו במחאה החברתית בשנת 2011. בשנה שעברה נעצר יחד עם פעיל שמאל רדיקלי נוסף לאחר שהתיזו גז מדמיע על פניהם של מפגינים למען אלאור אזריה.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא