לערוץ 20: של מפלגת ‘כחול לבן’ מספר בשיחה עם הערוץ על הכאוס, חילוקי הדעות והאווירה המתוחה במפלגה המתגבשת, המורכבת, כזכור, מאנשיו של , ממפלגת ‘תל”ם’ בראשות משה וממפלגת ‘יש עתיד’ בראשות .

הפעיל מעיד כי “כל הערבוב בין המפלגות יצר מצב שאין כתובת. אין תהליך נכון של קבלת החלטות. בכל אזור בנו צוות הנהגה שחברים בו נציגים של כל המפלגות, אבל ככה אין מי שעומד בראש, כל אחד מושך לכיוון שלו וזה יוצר מצב של ויכוחים וחילוקי דעות לעיתים קרובות”.

“גנץ מסתתר”

הפעיל אף מוסיף כי היועצים האסטרטגיים מעדיפים להצניע את מספר ההופעות הפומביות של ראש המפלגה, בני גנץ. “גנץ מסתתר, אין מילה אחרת להגדיר את זה. הרבה מהרכזים בשטח לא אוהבים את זה אם לומר את האמת. לא יכול להיות שאני רוצה לארגן לגנץ כנס בהשתתפות 800 איש – ואומרים לי שהוא עושה כנסים רק בסוף מרץ, כלומר בשבוע האחרון לפני הבחירות”.

“עושה כנסים רק בשבוע האחרון לפני הבחירות”. גנץ עם מפגין. צילום מסך

 

לדבריו, “הלחץ הוא להשיג יותר מנדטים מהליכוד כדי שגם מפלגות אחרות, מגוש המרכז והימין, יסכימו לחבור לממשלה בראשות גנץ. הכוונה היא לכחלון, ליברמן ואולי גם – אם יעבור את אחוז החסימה. זה לא יהיה קל כי לליכוד יש מנגנון שטח חזק שכולל ראשי ערים וסגניהם. מה יש לנו? את הפעילים של לפיד, שבבחירות האחרונות הביאו לו בקושי 11 מנדטים”.

מחוץ לקואליציה? – “הכל יתפרק”

אם לא ימצאו החמישה את עמק השווה, אומר הפעיל המרכזי כי הוא לא מאמין שמפלגתו תשרוד במידה וגנץ לא ירכיב את הקואליציה. “הכל יתפרק. לפיד יחזור ל’יש עתיד’, בוגי יחפש אופק אחר וגנץ יישאר עם עשרת המנדטים שלו – וזה כלום כי ביום שאחרי נתניהו. איך הוא יתמודד ככה מול 30 מנדטים של הליכוד?”, הוא תוהה.

מכחול לבן נמסר בתגובה: “בניגוד לנאמר שיתוף הפעולה בכחול לבן מצוין, אנחנו מנצחים בשטח מדי יום עם אלפי פעילים ומאות פעילויות מדן ועד אילת. גנץ בעצמו השתתף בשני כנסים בשבוע שעבר וישתתף השבוע בעוד מספר כנסים”.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.