הפעילה הפוליטית נחשפה כשתולה של "" בצה"ל: אתר Ynet העלה השבוע כתבה על פרימה (מרפי) בוביס, פעילת "שוברים שתיקה", שלטענתה הצטרפה לארגון לאחר ששינתה את דעותיה הפוליטיות בעקבות שירותה הצבאי. תחקיר שערך ארגון "" חשף עוד בשנת 2016 כי מרפי התגייסה לצה"ל בשליחות ארגון השמאל הקיצוני ובמטרה "לאסוף ".

בכתבה שהעלה האתר בקטגוריית "מעורבות" ובשיתוף "", סוקרת בוביס את חוויותיה מהשירות הצבאי בגזרת שכם שהובילו אותה להצטרף ל"שוברים שתיקה". "הדבר שהכי נגע לי, לפחות מהרקע שבאתי ממנו, זה האלימות של המתנחלים" אמרה בוביס. "זריקות אבנים על רכבים פלסטיניים וזה יכול להיות להיות מתנחל עם מסור חשמלי כורת עצי זית בשישי בלילה".

. צילום מסך

אלא שארגון "עד כאן" חשף כי בניגוד לנטען בכתבה, בוביס הייתה פעילה בארגון השמאל הקיצוני עוד בטרם התגייסה לצבא והושתלה בצה"ל למטרות איסוף מידע. בתחקיר שנערך בדרום הר חברון ע"י סוכן סמוי, מעידה בוביס כי מנהל הארגון לשעבר, , הוא זה שאמר לה להתגייס למנהל האזרחי במטרה "לאסוף עדויות" וכדי "להגיע ללב העניינים".  "השגתי את מה שרציתי. הכרתי ממש טוב את המערכת. וגם איך המינהל האזרחי עובד", העידה.

"הכרתי את 'שוברים' לפני הצבא. הכרתי את מיכאל אם אתה מכיר אותו. הוא מהמקימים. והוא עכשיו ב''. אז הייתי איתם בסיור וכאילו הייתי עוד בתיכון וזה. ואז התייעצתי איתו כאילו לפני הצבא, הוא אמר לי: ׳תקשיבי, את הולכת למינהל האזרחי. את פשוט תחזרי אלינו עוד שנתיים עם עדויות’. בחרתי להגיע למינהל האזרחי, בחרתי את שכם", סיפרה בוביס בתיעוד הסמוי.

, מנכ"ל ארגון "עד-כאן": "'שוברים שתיקה' הינו ארגון הזוי שבמשך שנים פועל לקשור את ידי צה"ל בלחימה במחבלים. בעקבות הפעילות המאומצת של פעילי עד-כאן בתוך הארגון הסתבר שהם גם עוסקים בחלק ניכר מזמנם באיסוף מודיעין על כוחות צה"ל. מפליא שרשויות המדינה ובראשם הפרקליטות נכנעות למכונת התעמולה שמפעילים 'שוברים שתיקה' ונמנעות מלבדוק את פעילותם הפלילית בטענה של 'חוסר עניין לציבור'".

הראיון המצולם של בוביס. צילום: הקרן החדשה לישראל

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא