שר הביטחון, נפתלי בנט, הנחה הערב (מוצ"ש) את צה"ל (פיקוד המרכז), בשיתוף עם שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, להוציא צו הרחקה כנגד פעילי שמאל אנריכסטים מאזור יהודה ושומרון.

צווים מסוג זה הוצאו עד כה בציבור היהודי רק כנגד פעילי תג מחיר, וכעת יופנו גם כנגד פעילים אנרכיסטים משמאל.

מדובר בפעילי שמאל רדיקלי המשתייכים לארגון "אנרכיסטים נגד גדרות", ופועלים מדי שבוע, עפ"י רוב בתיאום עם פעילים פלסטינים וארגוני שמאל קיצוניים אחרים, לביצוע פרובוקציות אלימות באזור יהודה ושומרון בארבעה מוקדים עיקריים: בילעין, נעלין, קדום ונבי סלאח.

עפ"י מידע שהוצג בפני שר הביטחון לאחרונה, בין היתר במפגש עם נכי צה"ל שנפגעו בפעילויות השונות, האירועים האלימים מכוונים להתסיס את השטח ומביאים להשחתת רכוש ופגיעה בחיילי צה"ל, לצד נזק הסברתי כבד למדינת ישראל בעולם.

בהתאם, הנחה הערב שר הביטחון, נפתלי בנט, את גורמי צה"ל והשב"כ לניסוח צו הרחקה כנגד פעילי הקבוצה, ובראשם פעיל השמאל הרדיקלי יונתן פולק (אשר שוהה בימים אלה במעצר לאחר שהוגשה נגדו קובלנה בגין פגיעה בחיילי צה"ל). במקביל, ועד ליישום הצו, הונחו הכוחות בשטח לפעול ביד קשה כנגד אותה פעילות, במטרה לפזר את ההפגנות תוך זמן קצר ולצמצם את הפגיעה בחיילי צה"ל.

שר הביטחון, נפתלי בנט: "לאף אחד אין זכות לפגוע בחיילי צה"ל היקרים ובביטחון המדינה בשם חופש הביטוי וזכות ההפגנה. הגיע הזמן לעצור את הפרובוקציות הזולות של אותם אנרכיסטים ולנקוט יד קשה כנגד אויבים מבית. הקרקס נגמר".

תנועת "אם תרצו" אשר מפעילה את פרויקט "מצלמים את הצלמים", שמטרתו לחשוף את הציבור הישראלי לפעילות האנרכיסטים המטרידים את לוחמי צה"ל מסרה בתגובה להחלטת השר בנט כי: "אנו מברכים את השר בנט על החלטתו החשובה. פעילי שמאל קיצוניים מהארץ ומחו"ל פוקדים את השטח יום יום במטרה לתעד להטריד ולהציק לחיילי צה"ל ולייצר מסע של דה-לגיטימציה נגד החיילים ונגד מדינת ישראל. תנועת "אם תרצו" תמשיך להיות בשטח כחומה בצורה נגדם".

ארגון עד כאן : "מברכים על החלטת השר בנט – לראשונה אנו עדים לעמידת הדרגים הבכירים לצד החיילים בשטח".

גלעד אך מנכ"ל ארגון 'עד כאן' אשר פועל כנגד אנרכיטסים והארגונים האנטי ישראליים הגיב הערב (מוצ"ש) להחלטת השר נפתלי בנט להרחיק אנרכיסטים משטחי יהודה ושומרון "ארגון עד כאן מברך את שר הביטחון על היוזמה והמסר הברור שבהחלטתו להרחיק את האנרכיסטים התוקפניים מיו"ש.

ארגון עד כאן פועל כבר 7 שנים לעצירת ההשתוללות האלימה והמסוכנת של האנרכיסטים באיו"ש ולצערנו קיבלנו עד היום כתף קרה מרשויות האכיפה אשר העניקו חסינות לתוקפי חיילים ושוטרים מהשמאל הקיצוני.

לראשונה אנו עדים לעמידת הדרגים הבכירים לצדם של החיילים בשטח באמצעות פעולות מתבקשות שמראות על הבנה ואכפתיות לדרגי השטח שעד היום עמדו חסרי אונים מול התופעה ונאלצו לספוג בגופם את האבנים ובקבוקי התבערה בהתפרעויות שמייצירים האנרכיסטים מדי שבוע.
אנו מלאי תקווה שהחלטה זו מציינת את תחילתה של עמידה איתנה גם בתופעות נוספות בהם חסרה עמדה החלטית של רשויות המדינה." מסר אך.

נציין כי ארגון עד כאן פועל שנים רבות כנגד פעילות הארגונים האנטי ישראליים וכנגד האנרכיסטים. הארגון הגיש יחד עם חיילים שנפגעו בהפרות סדר באיו"ש קובלנה פלילית נגד ראשי ארגון אנרכיסטים כנגד הגדר בהם יונתן פולק וקובי סניץ.

צילום: ארגון עד כאן

נזכיר כי רק השבוע, הוארך מעצרו של יונתן פולק בעקבות סרובו להתייצב לדיונים בקובלנה הפלילית ובעקבות סרובו להתחייב להתייצב לדיונים.

מארגון זכויות האדם בצלמו נמסר: "אנחנו מברכים את השר בנט .הגיע הזמן להילחם באנרכסיטים שפוגעים שוב ושוב האזרחי ישראל וכוחות הביטחון. אכן הגיע הזמן שכוחות הביטחון ילחמו בהם ואנחנו מברכים את השר על רוח החדשה שהוא מביא למשרד".

אלדר ממן

אלדר ממן:עוד באותו נושא