%d7%9c%d7%94%d7%98%d7%91-%d7%a8%d7%91%d7%a0%d7%95%d7%aa-%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a9%d7%9c%d7%99%d7%9d
הדגל שנתלה בפתח לשכתו של הרב , בבנין הרבנות בירושלים

את פניו של הרב הראשי הספרדי לשעבר, , קיבלו הבוקר של וכן ציור הדגל על גבי רצפת הכניסה בפתח לשכתו בבנין הרבנות בירושלים. ממשטרת ירושלים נמסר כי פשע השנאה בוצע במהלך הלילה וכי המשטרה פתחה בחקירה, במסגרתה צוות זיהוי פלילי הגיע למקום וזימון גורמי עירייה.

הפרובוקציה נעשתה על ידי פעילי קהילת הלהט"ב, חברי מפלגת , בעקבות אמירתו מעוררת הסערה של הרב עמאר בראיון ל'ישראל היום' כי הקהילה הגאה היא "כת של תועבה, זה ברור. התורה מחייבת על זה מיתה".

הפעילים התגאו בעצמם בפוסט שפרסמו הלילה בו כתבו: "הגענו לרבנות הראשית בירושלים כדי לקשט לרב עמאר את הכניסה מחר בבוקר, עם קצת יופי, תקווה ואור. איזה כיף שיש את השותפים במרצ בירושלים".

בעקבות דבריו חברי כנסת מהשמאל דרשו מראש הממשלה נתניהו וראש העיר ירושלים ברקת להדיח את הרב מתפקידו הממלכתי. וכמו כן, הוגשו נגדו תלונות במשטרה על ידי פעילי קהילת הלהט"ב בישראל בטענה כי הרב "הסית להרצחי ולרצח אחיי ואחיותיי".

על כך הגיב הרב בשיעורו השבועי ביום חמישי האחרון: "הם אומרים שאני מסית. אני מסית? אני צעקתי בכל המקומות שלא ירימו יד ולא תהיה שום הסתה להרים יד, חלילה, אפילו לדבר דברים לא יפים. וכשקרה שאחד רשע הרג ילדה – יצאתי נגדו בכל תוקף, כתבתי דברים הכי חמורים שאפשר לכתוב. הוא רוצח ארור ובזוי".

גם עודד פריד, לשעבר מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב בישראל ופעיל לקידום מדיניות ציבורית ללהט"ב, הגיש נגדו תלונה במשטרת ישראל בגין פרסום הסתה לגזענות.

"הם מטילים אימה בכדי שהרבנים לא יגידו. מחר יגידו שלרבנים אסור להגיד שלא לחלל שבת, כי הציבור רוצה ויש יותר מחללי שבת", הוסיף הרב בשיעורו.

בנוסף הבהיר הרב: "אנחנו יכולים להעניש על דברי תורה? אין לנו, לא על שבת ולא על ניאוף ולא על עבודה זרה ואפילו לא על הרציחה. אין לנו. אבל לאמר לאדם שאסור לחלל שבת? זה נקרא מסית? כתוב בתורה שזה תועבה, גם זה לא לומר?. הם מנהלים שיח ציבורי חשוב באיומים. הם מתלהמים. הייתי אומר להם שהם מסיתים נגדי בכדי שיבואו לפגוע בי. חס ושלום, אני לא אומר את זה. אנחנו נגד כל אלימות, התנגדות הכי חריפה שבעולם".

הציור על רצפת פתח לשכתו של הרב עמאר, בבנין הרבנות בירושלים
הציור על רצפת פתח לשכתו של הרב עמאר, בבנין הרבנות בירושלים
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.