דף הבית > אקטואליה וחדשות > תיעוד: אב ובנו נטלו לולב בהר הבית – ונעצרו

תיעוד: אב ובנו נטלו לולב בהר הבית – ונעצרו

מיכאל פואה ובנו שלמה נעצרו היום והורחקו עד לשימוע קצין מהר הבית מפני שבירכו ארבעת המינים

היום (שני) נעצרו בהר הבית פעילי הימין מיכאל פואה ובנו שלמה פואה, מפני שנטלו לולב בהר. האב והבן שוחררו עם צו הרחקה מההר עד לשימוע קצין.

נטילת הלולב והאתרוג בהר הבית. צילום מסך
נטילת הלולב והאתרוג בהר הבית. צילום מסך

אין זו הפעם היחידה בתקופה האחרונה שפעילים מבצעים טקסים דתיים בהר. במהלך חודש יוני, בניגוד להוראות המשטרה ומלווים ברב ועדים, עלו תום ניסני, יו"ר תנועת 'סטודנטים למען הר הבית' ורכז הפעילים של תנועת 'אם תרצו', ושרה לורקט להר הבית וביצעו בו את טקס נישואיהם.

מוקדם יותר היום דווח כי השר לביטחון פנים גלעד ארדן הגיש קובלנה נגד ח"כ אחמד טיבי לוועדת האתיקה של הכנסת, בגין עלייתו להר הבית במהלך חודש יולי על רקע המתיחות הביטחונית בגלל משבר המגנומטרים. בתלונתו של ארדן נכתב כי "אין שום ספק שעלייתו של טיבי להר הבית… סיכנה את שלום הציבור ואת ביטחונו, והייתה עלולה להסית ולהתסיס אחרים לבצע פעולות אלימות בתגובה, ונעשתה בניגוד מוחלט לטובת המדינה".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

צה"ל על הפלת המטוס בסוריה: האחריות על משטר אסד

בתום תחקיר ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי הלילה בסוריה, מבהיר דובר צה"ל כי "כשנורה הנ"מ לעבר המטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר לא היו בשטח סוריה". ‬מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון