18:57 22/02/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > מי חיסל את בכיר החיזבאללה בסוריה?

מי חיסל את בכיר החיזבאללה בסוריה?

גם היורש של מורנייה חוסל. מוסטפא א-דין חוסל בפיצוץ באזור שדה התעופה דמשק. עד כה איש לא נטל אחריות על הפעולה

גם היורש של מורנייה חוסל. מוסטפא בדר א-דין, בכיר הזרוע הצבאית של חיזבאללה, נהרג הלילה בפיצוץ מסתורי סמוך לשדה התעופה הבינלאומי באזור דמשק. א-דין הוא בן-דודו וגיסו של עימאד מורנייה שחוסל ב-2008 ופעל תחתיו בשורות ארגון הטרור הלבנוני.

יורשו של מורנייה חוסל. מוסטפא א-דין
יורשו של מורנייה חוסל. מוסטפא א-דין

על פי הדיווח הראשוני  בערוץ אלמיאדין של ארגון חיזבאללה באדר אלדין חוסל על ידי ישראל כאשר היה בפעילות מבצעית על אדמת סוריה. בדיווח צוין כי המפקד הבכיר, שנחשב למספר שתיים בארגון אחרי חסן נסראללה, חוסל במהלך תקיפה של חיל האוויר הישראלי על אחד מבסיסי הארגון סמוך לשדה התעופה הבינלאומי בדמשק. .

בהודעה שנייה תיקן חיזבאללה את הדיווח, חזר בו מההאשמות הישירות כלפי ישראל וכעת הוא טוען כי המורדים בסוריה הם אלה שעומדים מאחורי חיסולו של א-דין.

על פי הודעת חיזבאללה, המחבל השתתף במרבית פעולות הארגון מאז 1982, כלומר מתחילת מלחמת לבנון הראשונה. על פי דיווחים שונים, הפעולה הידועה הראשונה שלו הייתה תכנון הפיגוע בבסיס הנחתים האמריקניים בביירות באוקטובר 1983, לצדו של מורנייה, בפעולה שהביאה למותם של 241 אנשים והובילה ליציאתה של ארצות הברית מהמדינה.

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ריטמן טען במח"ש: ניצן בישל את התלונה של צ'

פרסום ראשון: ניצב רוני ריטמן טען בחקירותיו במח"ש שהתלונה של צ' והקנוניה נגדו, נרקמו בגלל ויכוח קשה וסכסוך עם פרקליט המדינה. זה בנוסף לשמות האחרים שציין ביניהם רה"מ נתניהו