פסטיבל ירושלים לאמנויות מציג שורה של מופעים בשלל תחומי היצירה ברחבי העיר וחושף את הקהל לעושר של מופעים איכותיים במחירים נוחים ואטרקטיביים. הפסטיבל הותיק מופק על ידי האגף לתרבות ואמנויות בעיריית ירושלים מאז שנת 2002, ומשתתפים בו מאות יוצרים בעשרות מופעים המתקיימים בשלל מוסדות התרבות בעיר, מהאולמות המרכזיים כמו הנרי קראון, דרך המוזיאונים, המועדונים של חיי הלילה התרבותיים של העיר ועד לשורה של הצגות איכות לילדים מסובסדות בכל הספריות העירוניות.

בין המופעים בפסטיבל השנה: שיתוף פעולה ראשון בין שי צברי לבין תזמורת הרחוב בהפקה משותפת חד פעמית, הפקת מקור ייחודית של תיאטרון מסתורין עם בית ספר קדמה בתוך בית הספר, הפקות מקור והפקות מובילות בתחומי המחול, תיאטרון, פרפורמנס, קולנוע, מוסיקה וזמר ברחבי העיר: תיאטרון ירושלים, מרכז ז'ראר בכר, תיאטרון החאן, הצוללת הצהובה, קניה 4, הספריות העירוניות, הכנסיה הסקוטית ועוד.

בנוסף למופעים בתשלום וכחלק ממסורת הפסטיבל, מדי ערב יתקיימו אירועים פתוחים לקהל הרחב לפני ואחרי המופעים בנוקטורנו.

מופע פתיחה – שי צברי מארח את תזמורת הרחוב הירושלמית – 1.4 – 20:30 – תיאטרון ירושלים

לאחר 4 שנים של סחרור במות ברחבי הארץ והעולם, מגיע Shai Tsabari – שי צברי לירושלים לשיתוף פעולה מקורי וחד פעמי עם תזמורת הרחוב הירושלמית, בניצוחו של עידו שפיטלניק. התזמורת בהרכב מגוון במיוחד של 15 נגנים תחבור לגרוב, לקצב ולנשמה של הלהיטים של שי.

צילום: כפיר בולוטין

 

מופע נעילה – רשימו – גבולות האינסוף 8.4 – 20:00 – מוזיאון ארצות המקרא

מסע חוצה גבולות בין ארצות רחוקות וקרובות, אל צלילים וכלים, רישום ורשמים, מחול, פרפורמנס ומיצב. בין שרידי תרבויות עתיקות בגלריות המוזיאון, ישוטט הקהל לצלילי זורנה כורדית, סאז תורכי, קאנון ערבי, זארב פרסי, דהולה ודרבוקה, עוד, נאיי וכינור, בין שירת מקהלות וצעדי מחול. בין כתלי המוזיאון יופיעו פירקת אלנור, נשות קוצ'ין ומקהלת נוימה, יתקיים מיצב של אמנית הקול יוספה זאוש עם אמנית הוידאו ארט שלומית יעקב. את הפסיפס הצבעוני והעשיר ירשמו בקצב סטודנטיות המחלקה לאמנות של מכללת "אמונה". בחלקו השני של הערב ירקידו את הקהל תזמורת פירקת אלנור במוזיקה ערבית וכורדית, ריקודי דבקה של להקת המחול מאחיה וצ'ופי של להקת המחול של צעירי כורדיסטאן.

שני, 1.4

מוזיקה – מופע פתיחה: תזמורת הרחוב ושי צברי  – עיבודים חד פעמיים לשיריו של שי צברי  תיאטרון ירושלים, אולם הנרי קראון, 20:30

שלישי, 2.4

מוזיקה – דרך המשי החדשה – מסין לאיטליה, זמרי א-קפלה ירושלים, הכנסייה הסקוטית, 20:30

תיאטרון – אספרסו קצר – נדב רוזביץ, נוקטורנו, 21:30

תיאטרון – פעם אני אינני – נופר סלע, הקרנף

מחול – ורודים – תיאטרון מחול ירושלים, מזיא עליון, 20:30

מחול – אשליות שלא אני המצאתי –  מיכל מג, יעל רואו, ליאו מודל, 20:30

מחול – start art בשכונות ירושלים – 17:00 – 19:00

אמנות – הראיון – תנועה ציבורית, סדנאות האמנים -כניסה חופשית

אמנות – non fiction – הוילה כניסה חופשית

רביעי, 3.4

מוזיקה – משיח נכנס לבר: מקהלת קפלאטה של אורטוריו ירושלים, הצוללת הצהובה, 21:00

מוזיקה – טאפס מקצבים – טנגו, סווינג וג׳אז בניחוח מזרח תיכון, בית המוזיקה, 18:00, 20:00

מוזיקה – קונצרט האביב – תזמורת חובבי המוזיקה, בית שמואל, 20:00

מוזיקה – תהל קליין בהופעה – גולי קניה, 20:30

מוזיקה – יונתן בלומנפלד & בריל, נוקטורנו, 21:00

תיאטרון – קברט על בטן מלאה – בשמת חזן ונירית נוימן, מזיא עליון , 20:30

מחול – פנינה – אלכס שמורק, הקרנף, 20:30

מחול – 4Her – סיגל ארמוזה, נטלי דביר, מיה יוגל, סופיה קרנץ, מוזיאון ארצות המקרא, 20:00

אמנות – ביתא – ללבוש את העתיד, ביתא – כניסה חופשית

קולנוע – העירוב של ירושלים, ערב קולנוע נסיוני ירושלמי, סינמטק ירושלים, 20:30

צילום: יונתן זלק

 

חמישי, 4.4

מוזיקה – צלילי הקשת – מקהלת רמתיים, תיאטרון ירושלים, אולם רבקה קראון, 20:00

מוזיקה – מסע בצלילי הכלייזמר – תזמורת הכלייזמר הישראלית, הצוללת הצהובה, 20:30

מוזיקה – אמנואל פוצ׳ בהופעה – גולי קניה, 20:30

מוזיקה – הקול יחסי – שירוויזיון: מחווה לשירי האירוויזיון בארץ ישראל, פביליון, 20:00

מוזיקה – מיכאל ושמרית גריילסאמר & דנדו ומסיבה עם די.ג׳יי. רמזי שפינוזה, נוקטורנו, 21:00

תיאטרון – מהפכניות – אנסמבל אסמפיה, מזיא תחתון, 20:00

תיאטרון – סבא שלי היה רמטכ״ל -ניר שטראוס, ליאו מודל ,20:30

תיאטרון – מחר נצחק – התיאו-טרון, חאן 2, 20:30

תיאטרון – Shkola – תיאטרון מסתורין – בית ספר קדמה, 20:00

אמנות – הקוביה – ערב מחווה ליורם להמן כניסה חופשית

שישי, 5/4

מוזיקה – פסקול: ״דוז פואה״ ממיטב שירי האירוויזיון, בית שמואל, 14:30

מחול – start art  -בשכונות ירושלים, כניסה חופשית 11:00 – 13:30

שבת, 6/4

מוזיקה – מארש דונדורמה – open, הצוללת הצהובה, 21:00

מוזיקה – ירושמאינדי – יונה שניצר & תכלת זוהר& תמר & נתנאל, נוקטורנו 21:00

מוזיקה – שלי אלמה ולהקתה, גולי קניה, 20:30

תיאטרון – פגע וברח – תלמידי ניסן נתיב, ליאו מודל, 20:30

מחול – נעורים – מרים אנגל, מזיא עליון, 21:00

ראשון 7/4

מוזיקה – משה ולדמן וליאור שיר רן: ככה יש שירים, בית אורי צבי גרינברג, 20:00

מוזיקה – אדיר כוכבי והשורשים, גולי קניה, 20:30

מוזיקה – יונינה & ענת מלמוד, נוקטורנו, 21:00

מחול – אורפאוס – קולבן דאנס, תיאטרון אולם רבקה קראון, 20:45

מחול – ביננו, ליאו מודל 20:30

קולנוע – מראה מקום – ערב קולנוע נסיוני, הקרנף, מוסררה, 19:00

 

לאירוע הפסטיבל בפייסבוקלאתר הפסטיבל עם תכניה מלאה וכרטיסים:http://jerusalemarts.co.il/

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20