אלפי מבקרים השתתפו ביום שישי האחרון בפסטיבל הדובדבנים המסורתי בגוש עציון המתקיים זו השנה ה-20. על אף מזג אוויר החם ​בסוף השבוע האחרון,​​​ המבקרים הרבים שהגיעו נהנו מדובדבנים מסוגים שונים שהבשילו על העצים, בחגיגה ססגונית של קטיף דובדבנים בשיטת "אכול כפי יכולתך" בקיבוץ ראש צורים.

צילום: משה ברוס-מנכ"ל עמותת תיירות

 

לפסטיבל הגיעו אנשי ציבור ומבקרים מכל רחבי הארץ ומכל גווני האוכלוסייה. את הפסטיבל הפיקו המועצה האזורית גוש עציון ועמותת התיירות של גוש עציון. האירוע העניק למבקרים את האפשרות להתנסות בפעולת הקטיף לחוש ממלאכת עבודת האדמה, ובנוסף לקחת חלק באירוע ססגוני הכולל שוק איכרים, דוכני מזון, טעימות ממעדני שף הפסטיבל, פינות יצירה לילדים, הופעות, פינות ישיבה מוצלות ועוד.

"עם ישראל הצביע ברגליו ובא היום לגוש עציון בהמוניו", אמר ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן והוסיף: "פסטיבל הדובדבנים שלנו הוא עוד דוגמא טובה לאיכות שיש כאן. מי שעוד לא היה מוזמן להגיע במהלך הקיץ וליהנות מהאוויר הצלול, מהמורשת המפוארת ובעיקר מהאנשים הטובים".

צילום: משה ברוס-מנכ"ל עמותת תיירות גוש עציון

מנכ"ל עמותת התיירות גוש עציון-משה ברוס הוסיף: "פסטביל הדובדבנים הוא יום חג לגוש עציון. לראות אלפי אנשים שמגיעים מכל הארץ במיוחד כדי ליהנות משילוב של חקלאות ותיירות בנוף המרהיב. אנו מזמינים את כולם לבוא, לבקר ולהיחשף לאתרי המורשת והתיירות שלנו בגוש עציון".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.