"ארצות הברית עומדת לצידה של , בלי להתנצל, ותמיד תעשה זאת". בנאום מחמם לב שנשא סגן נשיא ארה"ב בכנס שדולת איפא"ק, הביע פעם אחר פעם את מחויבות אמריקה לישראל. "פעם הראשונה מזה זמן רב, לאמריקה יש נשיא שמחויב לבעלי בריתו", הדגיש פנס. "תחת ממשלו של טראמפ, ארצות הברית לא תאפשר יותר לאומות המאוחדות לשמש כפורום שמתנגח בישראל או במערב".

פנס הבוקר (ב', שעון ישראל) בוועידת איפא"ק

עוד הוסיף פנס כי על אף הצורך בפשרות כדי להשיג שלום – מטרה מוצהרת של הבית הלבן – "הנשיא לעולם לא יתפשר על ביטחונה של מדינת ישראל". "הנשיא טראמפ ואני עומדים לצד ישראל כי מטרתה היא המטרה שלנו, הערכים שלה היא הערכים שלנו, והמאבקים שלה הם המאבקים שלנו", אמר סגן הנשיא.

פנס סיפר על התמיכה ארוכת השנים של טראמפ בישראל. "בבוקר שאחרי הבחירות הייתי בחדר כאשר נתניהו התקשר לברכו. שמעתי איך הוא מביע את תמיכתו הבלתי מסויגת בישראל, תמיכה עליה חזר כאשר קיבל את ראש הממשלה בביקור בחודש שעבר בבית הלבן", הוסיף.

סגן נשיא ארה"ב מייק פנס בכנס שדולת AIPAC הלילה (ב', שעון ישראל). צילום: רויטרס
"לא נתפשר על ישראל". סגן נשיא ארה"ב מייק פנס בכנס שדולת AIPAC הלילה (ב', שעון ישראל). צילום: רויטרס

פנס התייחס בנאומו גם לטרור האסלאמי ולפיגוע בלונדון שאירע בשבוע שעבר. "הטרור האסלאמי הרים את ראשו המכוער בלונדון בשבוע שעבר", אמר. פנס הוסיף כי הממשל פועל להבסת ארגוני טרור דוגמת "המדינה האסלאמית" (דאעש) וכי ארה"ב תפעל נגד גורמים התומכים בטרור, דוגמת איראן.

"האייתוללות בטהראן קוראים להשמדת ישראל ולצערי בשל הסכם הגרעין שנחתם עם איראן יש בידיהם את המשאבים לעשות זאת. תחת הנשיא טראמפ, ארצות הברית לא תרשה לאיראן לפתח נשק גרעיני – זו הבטחתנו לכם, לישראל ולעולם", הוסיף פנס לקול תשואות הקהל.

"הטרור האסלאמי הרים את ראשו המכוער בלונדון". הפיגוע בלונדון. צילום: רויטרס
"הטרור האסלאמי הרים את ראשו המכוער בלונדון". הפיגוע בלונדון. צילום: רויטרס

 

פנס ציין שני מינויים חשובים לישראל אותם קידם טראמפ מאז כניסתו לתפקיד – שגרירת ארה"ב באו"ם, ניקי היילי, ושגריר ארה"ב בישראל שאושר בשבוע שעבר, דייוויד פרידמן. היילי "נלחמת בפעולות החד צדדיות של האו"ם אשר מופנות נגד ישראל". לדברי פנס, סגן ארצות הברית לא תאפשר לאו"ם להמשיך במדיניותו בנוגע לישראל. על דיוויד פרידמן, אשר נכח באירוע, אמר פנס כי היא יסייע לחזק את הקשר בין שתי המדינות. פנס התייחס גם למקום בו ישרת פרידמן ואמר כי "נשיא ארצות הברית שוקל בכובד ראש להעביר את השגרירות".

פנס סיפר על האהדה האישית שלו כלפי ישראל ואמר כי "כאדם נוצרי אני מכיר בחשיבותה של ישראל". לדברי פנס, הוא ובני משפחתו מתפללים לשלומה של ישראל ושל ירושלים ואף ביקר בה לפני שלוש שנים.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.