מדובר בפרויקט התנדבותי של ארגון "לתת פנים לנופלים" בשיתוף חברת ההייטק MyHeritage . שהביאו לחשיפת סיפורי חייהם של נופלים אלמוניים במערכות ישראל, שקורות חייהם לא היו מוכרים והיו חסרים במאגרי המידע של משרד הביטחון. זאת על מנת להשלים את חוב הזכרון של החברה הישראלית למי שמסרו את חייהם למענה.

ב- MyHeritage השתמשו במאגרי המידע של החברה, כדי לאתר פרטים על הנופלים שיאפשרו להבין ולבנות את סיפור חייהם. בנוסף חוקרי החברה סיפקו הדרכות מקצועיות למתנדבים בפרויקט לביצוע מחקרים. הקימה את אתר האינטרנט החדש בו מוצגים סיפוריהם של הנופלים, לצד מסמכים שנחשפו במחקר ותמונות.

מתנדבי הפרויקט של "לתת פנים לנופלים" מבצעים את התחקירים ההיסטוריים באמצעות גישה למאגרי מידע רבים ולארכיונים, מאתרים קרובי משפחה וחושפים את זהותם של החללים האלמוניים. הודות לפעילות ההתנדבותית שהניבה מידע חדש שנחשף אודות הנופלים, היחידה להנצחת החייל החליפה את המצבות של חלק מהנופלים עם המידע החדש.

הפרויקט "לתת פנים לנופלים" נוסד על ידי אורי שגיא ודורית פרי, מתנדבים נחושים וחדורי תחושת שליחות, הכואבים יחד את הסיטואציה שבה אין שום פרט באתר יזכור על חללים שנפלו. בסיוע של משרד הביטחון, היחידה להנצחת החייל וארגון יד לבנים.

לאתר החדש לחצו כאן