דף הבית > מדע וטכנולוגיה > פנים לנופלים: סיפוריהם של מאה חללים אלמוניים נחשפים לראשונה

פנים לנופלים: סיפוריהם של מאה חללים אלמוניים נחשפים לראשונה

סיפוריהם של מאה חללים אלמוניים, שנפלו במערכות ישראל וזהותם לא הייתה ידועה, נחשפים לראשונה ומתפרסמים באתר חדש של ארגון "לתת פנים לנופלים" בשיתוף חברת ההייטק MyHeritage

מדובר בפרויקט התנדבותי של ארגון "לתת פנים לנופלים" בשיתוף חברת ההייטק MyHeritage . שהביאו לחשיפת סיפורי חייהם של נופלים אלמוניים במערכות ישראל, שקורות חייהם לא היו מוכרים והיו חסרים במאגרי המידע של משרד הביטחון. זאת על מנת להשלים את חוב הזכרון של החברה הישראלית למי שמסרו את חייהם למענה.

ב- MyHeritage השתמשו במאגרי המידע של החברה, כדי לאתר פרטים על הנופלים שיאפשרו להבין ולבנות את סיפור חייהם. בנוסף חוקרי החברה סיפקו הדרכות מקצועיות למתנדבים בפרויקט לביצוע מחקרים. הקימה את אתר האינטרנט החדש בו מוצגים סיפוריהם של הנופלים, לצד מסמכים שנחשפו במחקר ותמונות.

מתנדבי הפרויקט של "לתת פנים לנופלים" מבצעים את התחקירים ההיסטוריים באמצעות גישה למאגרי מידע רבים ולארכיונים, מאתרים קרובי משפחה וחושפים את זהותם של החללים האלמוניים. הודות לפעילות ההתנדבותית שהניבה מידע חדש שנחשף אודות הנופלים, היחידה להנצחת החייל החליפה את המצבות של חלק מהנופלים עם המידע החדש.

הפרויקט "לתת פנים לנופלים" נוסד על ידי אורי שגיא ודורית פרי, מתנדבים נחושים וחדורי תחושת שליחות, הכואבים יחד את הסיטואציה שבה אין שום פרט באתר יזכור על חללים שנפלו. בסיוע של משרד הביטחון, היחידה להנצחת החייל וארגון יד לבנים.

לאתר החדש לחצו כאן

אולי יעניין אותך גם

לקוחות 'שיאומי' זועמים: פרסומות קופצות בכל מקום

הרשת מוצפת בזעמם של לקוחות ענקית הסלולר לאחר שהתגלה כי בתמורה למחיר הזול החברה מטמיעה פרסומות קופצות במכשיריה