ענקיות המדיה החברתיות וטוויטר קיבלו היום (ה’) פניה מעורך הדין , מנכ”ל ארגון ‘’ בה הוא דורש מהנהלת הרשתות להסיר דפים המכילים , ודברי בלע נגד עם . “אני פונה אליכם בשם עסקים רבים מיהודה ושומרון, גליל והגולן בהם אנו תומכים”, כתב בתוכן הפניה, “ברשת הפייסבוק והטוייטר ישנם חשבונות רבים של תנועת ה-bds. לחשבונות אלו עשרות אלפי עוקבים בעולם, אשר מפיצים את השנאה והאנטישמיות וקוראים לפעול באופן גזעני ומפלה כנגד וכנגד עסקים הפועלים בישראל בכלל וביהודה ושומרון בפרט”.

הסתה לרצח יהודים שהתפרסמה בפייסבוק

 

לדברי עורך הדין רום, חשבונות רבים בטוויטר ובפייסבוק מסיתים מחבלים לבצע פיגועים. “בחלק מהחשבונות אף יש עידוד לטרוריסטים ומחבלים אשר ביצעו פיגועים כנגד ישראלים ויהודים. כאחראים על הפייסבוק והטוייטר וכמחויבים לחוק, לצדק ולמוסר, אנו קוראים לכם לפעול באופן מידי ולחסום את חשבונות השנאה הללו, אשר אף מפירים לכאורה את כללי השימוש ברשת”.

בנוסף, הפניה התייחסה לחשבונות ברשתות החברתיות אשר קוראות לחרם כלכלי על ישראל. “יש חשבונות אשר מעודדים כלכלי כנגד מדינת ישראל, מלבד הפרת החוק והגזענות שבעניין, מדובר בשנאה ממניעים אנטישמים אשר מעודדת של ממש ומעלה סבירות ממשית לפגיעה בנפש”. אל המכתב צורפו קישורים ישירים למספר דפי פרופיל בטוויטר ובפייסבוק אשר מפיצים הסתה נגד ישראל.

פייסבוק – פלטפורמה של הסתה לטרור

ביקורת על התנהלותה של פייסבוק היא לא דבר חדש.  בספטמבר 2016 ארגון “שורת הדין” תבע את פייסבוק בבית המשפט הפדרלי בני יורק בעקבות הסתות לטרור שהתרחשו ברשת החברתית השופט הרשיע את פייסבוק וקבע שהרשת החברתית היא “פוטנציאל לגרום נזק במונחים של טרור בינלאומי”. כמו כן, השופט קבע כי הנהלת הרשת החברתית מתנהגת בצורה מעליבה, מופקרת ולא אחראית.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.