ראשי תנועת עוצמה יהודית ד"ר מיכאל בן ארי, עו"ד איתמר בן גביר ובנצי גופשטיין פנו היום (שלישי) למשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד דינה זילבר בדרישה שלא לאפשר הפרדה בבריכה העירונית בעיר רהט ולהפסיק את המימון הממשלתי לבריכה.

ראשי עוצמה יהודית. צילום ארכיון

בשבועות האחרונים נפתחה בעיר רהט הבריכה העירונית הראשונה בהפרדה מלאה בין גברים ונשים – הפרדה התקפה גם לגביי בני זוג. 

עו"ד בן גביר מראשי עוצמה יהודית הדגיש כי הפנייה נעשתה לאור המדיניות של הגב' זילבר, אשר מנעה קיום אירוע נפרד של חסידות חב"ד בתל אביב במימון העירייה. 

"חוק-יסוד: כבוד האדם וחירותו התשנ"ב-1992 עיגן את זכותו של האדם, באשר הוא אדם, או שמא ייטב לומר בת אדם, לכבוד", כתב בן-גביר, "פסיקת בתי המשפט פרשה בהרחבה את החוק וקבעה כי סוגים מסוימים של הפליה פוגעים אף בכבוד האדם ובכך הוענק לעקרון השוויון מעמד חוקתי על-חוקי".

בתוך כך, בן גביר הזכיר לזילבר כי רק לאחרונה התקבלה עתירת משפחות מקריית ארבע למתן שעות 'משפחה' בהן תופעל הבריכה ללא הפרדה בין גברים לנשים: "אם בקרית ארבע לא ניתן לקיים בריכה בהפרדה בין נשים לגברים גם ברהט לא יוכלו לקיים בריכה בהפרדה. יש לקיים דין שווה לכולם".

יו"ר עוצמה יהודית ד"ר בן ארי אמר כי: "חוק הוא חוק ולא ניתן להפר אותו. הצביעות של השמאל הקיצוני וארגוני זכויות הנשים חוגגת אך אנו נדאג לייחס שוויוני גם ברהט".  בנצי גופשטיין אמר בתגובה כי הוא: "קורא להפסיק להפלות את אזרחי ישראל הערבים לטובה. מה שמותר לערבים מותר גם ליהודים". 

לינור בר-אל

לינור בר-אל