נאצר האזוק מנסה להשתחרר. צילום: באדיבות nrg
נאצר האזוק מנסה להשתחרר. צילום: באדיבות nrg

עצור ברח אתמול (א') מלוחמי מג"ב – כשהוא אזוק, כך פורסם ב"360".

ביהודה ושומרון צוין "" המוסלמי במהלכו נעצר מחמד נאצר, פלסטיני המתגורר בסמוך לישוב יצהר, בגין תקיפת שוטרי והשתתפות בהפרות סדר אלימות. נאצר הצליח להמלט לביתו ואף התראיין בתחנת טלוויזיה פלסטינית בזמן שחבריו מנסים לשחררו מהאזיקים.

"אמרו לי שעוצרים אותי והמפקד אמר להם לקחת אותי לחקירה", סיפר נאצר ל"360" והוסיף: "בינתיים המפגינים שוב התקדמו והחיילים ירו עליהם גז מדמיע. אחרי כמה דקות חברים שלי הבינו שעצרו אותי ואז הרבה אנשים, בנים ובנות, התקרבו לחיילים והוציאו אותי מהם. ברחתי עם האזיקים על הידיים והחברים עזרו לי להוציא אותם".

לפחות כלפי חוץ נראה כי במשמר הגבול נותנים גיבוי ללוחמים מהם ברח המתפרע הפלסטיני, והיום (ב') יחלו בתחקיר האירוע כאשר מפקד מג"ב איו"ש, תנ"צ יזהר פלד יחקור את שני הלוחמים המוערבים, שניהם עדיין בשירות סדיר .

גורם במשמר הגבול התייחס לתקרית: "האירוע הזה לא היה צריך לקרות אבל זה בהחלט דבר שיכול לקרות. זה קרב באירוע אלים מאוד של הפרות סדר שבגלל יום האדמה היו אלימות וסוערות במיוחד. ההמון סייע לעציר להמלט בחסות הפרות הסדר האלימות. לוחמי מג"ב לא פועלים בתנאי מעבדה, הם ניצבים מול אתגרים לא פשוטים. רק אתמול חיסלו לוחמי מג"ב מחבל בירושלים".

"לא נטאטא את האירוע מתחת לשטיח, נקיים תחקיר רציני", הבהיר אותו גורם, והוסיף: "אם נצטרך להסיק מסקנות אישיות נגד הלוחמים נעשה זאת. אבל עיקר המטרה של התחקיר היא להפיק לקחים וללמוד לעתיד, כדי שמקרה כזה לא יקרה שוב".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.