קליפורניה: שני בני אדם נהרגו ותשעה נוספים נפצעו כאשר אדם פתח באש לאחר שנחל הפסד באחר משלבי משחקי הוידאו “ג’קסונוויל לנדינג” שנערך בבר בעיר ג’קסונוויל.

היורה, (24) מבלוטימור, מרילנד שם קץ לחייו. סוכני ה-FBI פשטו על בית אביו של כץ והמניע לירי שבוצע מנשק חצי אוטומטי נבדק.

 

שריף משטרת ג’קסנוויל, מייק וויליאמס, סיפר: “ב-13:34 אחר הצהריים הגיעו קריאות 911 על כך שאנשים נורו בתוך ה’שיקגו פיצה. כעבור שתי דקות הגיעו שוטרים לזירה. זמן קצר לאחר מכן הם החלו לפעול לפנות את הזירה. יחידות מיוחדות שהגיעו סרקו גם הן את המקום. הם מצאו שלושה הרוגים, אחד מהם הוא היורה שהתאבד. עוד תשעה נפגעים פונו לבתי חולים. אני שמח לבשר שהם במצב יציב”.

עוד הוסיף השריף: “החשוד הוא גבר לבן. אנו מניחים שמדובר בדיוויד כץ, בן 24 מבולטימר, מרילנד. לא אתייחס בשלב זה לעניין המניע משום שהוא נמצא עדיין בחקירה. ה-FBI מסייעת לנו בחקירה בבולטימור. מצאנו את כלי הרכב שלו ואנחנו עורכים בו חיפוש. אנחנו מאמינים שהוא שהה במלון סמוך”.

“היום העיר מתאבלת”, אמר ראש העיר לני קורי. “אנחנו מתמודדים עם אירוע משותף שידרוש מאיתנו לעבוד קשה כדי להבטיח את ביטחון הציבור. כל פשע אלים בעירנו – הוא אחד יותר מדי. אנחנו מתפללים לשלומם של הפצועים ולמשפחות הנרצחים”.

היורה דיוויד כץ. צילום: טוויטר

קולות הירי וצעקות המשתתפים נקלטו בשידור החי של משחק הפוטבול “Madden NFL 19” לאזור דרום-מזרח ששודר באינטרנט. הפרס לזוכה לבד מההעפלה לשלב הבא עמד על 5,000 דולרים. דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס ציינה כי הנשיא טראמפ עודכן במתרחש, אך טראמפ עצמו לא צייץ בטוויטר בנושא.

חברת EA שפיתחה את משחקי הווידאו מסרה כי “אנחנו עובדים עם הרשויות כדי להבין את העובדות בנוגע לאירוע. מדובר בסיטואציה איומה ונוראית”.

חצי שנה לטבח בפארקלנד פלורידה

רק לפני כחצי שנה נרצחו 17 תלמידים ונפצעו 16 נוספים בטבח שביצע ניקולס קרוז, תלמיד לשעבר בן 19, בבית ספר תיכון בעיר פארקלנד שבפלורידה. היורה נעצר לאחר מצוד שארך כשעה בסמוך לבית הספר.

היורה בפלורידה. צילום: Sky News

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.