בתום ספירת הקולות אמש (ג’), במטה ליאון חוגגים ניצחון בסבב השני בבחירות לראשות עיריית . החגיגות החלו לאחר שהתברר כי ניצח בהפרש של 6,528 קולות על פני , שהוביל כל הערב על ליאון, כשהשיא היה הובלה בכ-9,000 קולות. ספירת הקלפיות של הריכוזים החרדיים הביאה את המהפך בתוצאות לקראת הלילה.

בטרם ספירת המעטפות הכפולות – 9,106 במספר – כאשר מתוכן כ-3800 קולות החיילים, הכריז ליאון בהגיעו למטה הבחירות: “ירושלים בחרה אחדות. אהיה ראש עיר של כולם, גם של אלה שלא בחרו בי”.

במטה ברקוביץ’, שומרים על אופטימיות זהירה, ובמטה ליאון אמנם בטוחים בניצחון, אך יש גם כאלו החוששים ממהפך נוסף. שיעור ההצבעה הנמוך העומד על 31% לא בישר טובות לעופר ברקוביץ, והקרע העמוק בציבור החרדי מנגד, לא בישר טובות לליאון. הנתון המעניין הזה מלמד כי רוב תושבי ירושלים לא בחרו באף אחד מן המועמדים.

. צילום: פלאש 90

 

ראש העיר היוצא ניר ברקת התקשר לברך את ליאון ואמר כי מדובר ב”ניצחון והישג מרשים”. ברקת הוסיף: “משה, אני מאחל לך ולירושלים הצלחה גדולה, אסייע בכל מה שנדרש לכניסה חלקה ומהירה לתפקיד ולשמירת התנופה של ירושלים שלנו כבית של כל הציבורים: חילונים, דתיים לאומיים, חרדים וערבים. בהצלחה משה, בהצלחה ירושלים!”.

לפני שפצח בריקודים יחד עם אנשיו, גם יו”ר “דגל התורה”, ח”כ משה גפני, התקשר מבית הגר”ח קניבסקי ובירך אותו על הניצחון. אלפים הגיעו לחגיגות ברחוב כנפי נשרים בעיר, בהם רבנים וחברי הכנסת גפני, אורי מקלב ויעקב אשר. גם יו”ר ש”ס, שר הפנים אריה דרעי, התקשר לברך, עוד בטרם סיום הספירה.

יש לציין כי למעלה מ-200 אלף איש הצביעו בבחירות בבירה. לאורך ספירת הקולות אמש הוביל דווקא עופר ברקוביץ’ במעט על ליאון. אלא שלקראת הסוף נרשם מהפך, ככל הנראה בשל העובדה כי ספירת הקלפיות לא הייתה רנדומלית, אלא גיאוגרפית וכשהגיעו לספירת קולות הקלפיות בריכוזים החרדיים, בהן לשכונת רמות בפרט, אז החל השינוי.

הקול החרדי התפלג

אחרי עצרת האלפים בכותל להצלחת ליאון וקריאת האדמו”רים החסידיים שלא לתמוך בו, בעיתון הפלס רבני הפלג הירושלמי קראו לעשות הכל כדי שליאון לא ייבחר. מה שלא עבד לבסוף.

עיתון הפלס, הבוקר

 

במסגרת ההבנות בין אגודת ישראל לעופר ברקוביץ’, ובתמורה להוראה שלא לצאת להצביע, יקבלו החסידיים שותפות בהנהגת העיר – יוסי דייטש יהיה ממלא מקום ראש העיר וימשיך להחזיק בתיק וועדת תכנון ובנייה. חברי מועצת העיר מטעם אגודת ישראל – יוחנן ויצמן ומיכאל הלברשטאם – יהיו שותפים מלאים בשיפור פני העיר ובתרבות תורנית.

משה ליאון פתח את בוקר האתמול בתפילה בכותל וברקוביץ’ בסיור שטח. בצהריים הצביעו שני המתמודדים במרחק של כחמש מאות מטר אחד מהשני – ברקוביץ’ בשכונת נחלאות וליאון בשכונת שערי חסד.
נשיא המדינה יצביע גם הוא היום בצהריים בקלפי בשכונת בית הכרם.

פעילי אגודת ישראל הפיצו אתמול מודעות בהן נראים יחד ברקוביץ’ ודייטש, תחת הכותרת “הצבעת ברקוביץ’ – בחרת דייטש”.

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.