עיני ורג'וב. צילום: פלאש90 ורויטרס
עיני ורג'וב. צילום: פלאש90 ורויטרס

 

ניצחון גדול לכדורגל הישראלי, תבוסה לרשות הפלסטינית ולג׳יבריל רג׳וב, יו״ר ההתאחדות הפלסטינית. המאבק הממושך, המתוקשר והמאיים להרחיק את הכדורגל הישראלי מאירופה בגלל מאבק פוליטי, נכשל היום (ו') סופית.

נשיא אופ״א, אלכסנדר ספרין, יידע היום את יו״ר ואת המנכ״ל רתם קמר, כי בישיבת מועצת פיפ״א היום בכלכותה, הודו, הוחלט שסוגיית 5 הקבוצות הישראליות לגביהן טענו ג׳יבריל רג׳וב וההתאחדות הפלסטינית כי הן משחקות בשטח פלסטיני, היא מחלוקת פוליטית בין מדינת ישראל לרשות הפלסטינית וכי הנושא יורד מסדר היום של מועצת פיפ״א.

עופר עיני קיבל את ההודעה בשמחה רבה ואמר: ״מדובר בהישג משמעותי נוסף, שהוא תולדה לעבודה מאומצת של ההתאחדות לכדורגל, המל״ל, משרד התרבות והספורט ומשרד החוץ וכל הגורמים האחרים שסייעו לנו. נפגשתי עם נשיא פיפ״א, ג׳יאני אינפנטינו בלונדון בתחילת השבוע והבהרתי לו כי הגיע הזמן לשים סוף לסכנה ולתסבוכת הפוליטית אליה מנסה רג׳וב לגרור את פיפ״א. האמירה של מועצת פיפ״א היום חשובה, נכונה ואמיצה. ההתאחדות תמשיך לעשות הכל לטובת הכדורגל ותבטיח שישוחק בכל מקום. אני עדיין משוכנע כי רג׳וב צריך ויכול לנצל את הכדורגל כגשר לשלום בין הפלסטינים לבינינו וההצעה שלי למשחק השלום עדיין תקפה. עם זאת, לא אופתע אם רג׳וב ימשיך לתקוף וינסה לפעול שוב לנידוי הכדורגל הישראלי, ולכן נמשיך להיות עירנים. חשוב לי לציין לשבח את מנכ״ל ההתאחדות, , ואת עו״ד אפרים ברק, שעשו לילות כימים לטובת העניין ופעלו בחכמה ובנחישות מול כל הגורמים. זהו יום טוב למדינת ישראל ולכדורגל הישראלי״.

נציין כי במסגרת הרצון של עיני לפעול בחשאיות בנושא המשמעותי במאבק נגד דרישת הפלסטינים, הוא נפגש לאחרונה בישראל עם המתווך שמונה על ידי נשיא פיפ״א לפתרון המשבר. במשרד הספורט זעמו על כך שעיני נפגש בחשאיות ולא הזמין לפגישה את השרה . גורמים בכירים ביותר מתחו ביקורת קשה על עיני שלא שיתף את השרה רגב במהלך האחרון שסלל את הדרך להחלטה היום, עיני התעלם מהביקורת לטובת השגת המטרה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.