צילום: יח"צ

 

השנים שחולפות משפיעות על כל אחד ואחת מאיתנו ובפרט מותירות חותם של ממש בפנים. בין השאר נוצרים באזורים שונים קמטוטים וקמטים, ועוד תופעה בולטת היא הידלדלות של שכבת השומן שמתחת לעור הפנים, כך שאזורים מסוימים ובפרט הלחיים הופכים שקועים. גם הפיכתו של קו הלסת לפחות מובהק תורמת למראה מבוגר יותר ופחות מחמיא – והפתרון לכל התופעות הנ"ל הוא הליך חדשני ומקיף שנקרא . בעמוד זה תמצאו מידע מפורט אודות פיסול הפנים כך שתוכלו להבין האם גם אצלכם יכול להתחולל שינוי משמעותי לטובה בזכות טיפול זה.

על אילו חומרים מבוסס פיסול פנים?

הליך פיסול פנים מבוסס על 3 חומרים עיקריים: חומצה היאלרונית, שומן עצמי ובוטוקס. החומצה ההיאלרונית והשמן העצמי (כלומר שומן שנלקח מהמטופל או המטופלת) הם חומרי מילוי ואילו הבוטוקס נחשב בדרך כלל גם כן חלק מקטגוריה זו, למרות שהאופן שבו הוא פועל שונה. פיסול פנים עם חומרי מילוי מאפשר לטשטש קמטים מסוגים שונים, להקנות לעור הפנים מרקם חלק יותר, למלא לחיים שקועות, לעצב קו לסת בעל נוכחות מרשימה ובאופן כללי להצעיר את הפנים ולהוסיף להן חיוניות וחן.

הבחירה בין חומרי המילוי השונים מתבצעת על סמך מצב הפנים הספציפי של כל מטופל ומטופלת ובהתאם למטרות הפיסול, כשכמובן שניתן לשלב ביניהם וליצור סינרגיה מוצלחת במיוחד.

מה ניתן לבצע עם חומצה היאלרונית?

חומצה היאלרונית היא חומר שהגוף שלנו מייצר באופן טבעי. הבעיה היא שככל שאנחנו מתבגרים מואט קצב הייצור, וזוהי אחת הסיבות להיווצרותם של קמטים סטטיים, בעיקר בין השפתיים לאף ובין צידי הפה לסנטר. לחומצה ההיאלרונית יכולת לספוח מים ולאצור לחות ועל כן היא מהווה מרכיב מרכזי בשמירה על חיוניות עור הפנים, ועוד תפקיד חשוב שלה הוא להקנות את הנפח הרצוי.

בהתאם הזרקת חומצה היאלרונית במסגרת טיפול פיסול פנים נועדה להחליק קמטים שונים וכן כדי להשיב את הנפח שאבד ללחיים.

מה ניתן לבצע עם שומן עצמי?

חומר מילוי אחר שמאפשר להשיב לאזורים שונים בפנים נפח שאבד הוא שומן עצמי. הזרקת שומן עצמי מחייבת מיומנות גבוהה כדי להגיע לרמת דיוק מרבית שכן לא תמיד קל לדעת בוודאות כמה מהשומן אכן ייספג בעור הפנים. השומן העצמי כולל גם מרכיבים שונים שתורמים לשיפור מרקם העור בנוסף למילוי אותם אזורים שקועים.

מה ניתן לבצע בעזרת ?

הזרקת בוטוקס מספקת מענה אפקטיבי מאוד לקמטים בחלק העליון של הפנים – בצידי העיניים, במצח ובין הגבות. הדרך שבה פועל בוטוקס כאמור שונה – הוא לא ממלא חריצים אלא מנטרל פעילות יתר של שרירים (באמצעות חסימת מסרים עצביים שמועברים אליהם). מאחר שהקמטים בחלק העליון של הפנים הם קמטי הבעה, כלומר תוצר של פעילות שרירים, חומצה היאלרונית לא תטשטש אותם אלא רק הבוטוקס.

מה עוד חשוב לדעת על חומרי המילוי?

הצערת פנים בעזרת חומרי מילוי הינה טיפול קל למדי – הן הזרקת בוטוקס והן הזרקת חומצה היאלרונית נמשכות 15-20 דקות והחזרה לשגרה לאחריהן הינה למעשה מידית. טיפול בשומן עצמי מורכב מעט יותר עקב הצורך לשאוב שומן מאזור כזה או אחר בגוף המטופלים, אולם גם הוא מאפשר חזרה לשגרה לאחר החלמה קצרה. עוד חשוב לקחת בחשבון כי התוצאות באות לידי ביטוי תוך מספר ימים, ומחזיקות מעמד מספר חודשים עד שנה – לאחר מכן ניתן לשמור על החזות הצעירה ושובת הלב על-ידי חידוש הטיפול.

למידע נוסף לחצו כאן.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.