מנהלת המדיניות של בישראל ג'ורדנה קטלר, השיבה בשלילה לפניית יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת, ח"כ  לבחון את מדיניות החברה בכל הנוגע להסרת תכנים המכחישים ולפעול מידית להסרת תכנים אלו מהרשת החברתית. והשיבה כי  החברה תמשיך לאפשר פרסום לתומכים בהכחשת השואה בכל המדינות בהן היא אינה מנוגדת לחוק, ושהממשלה באותן מדינות לא דרשה להימנע מפרסום כזה. " תישאר בפלטפורמה, אף שמדובר בתוכן מטריד", כתבה קטלר.
מטה פייסבוק. צילום: Marco Paköeningrat
מטה פייסבוק. צילום: Marco Paköeningrat
במכתב ששיגרה קטלר ליו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת, ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה), היא כתבה כי "אנחנו מכירים בכך שהכחשת השואה אינה חוקית בישראל, ולכן אנו חוסמים גישה לתוכן כזה מלהתפרסם בישראל ברגע שהוא מובא לידיעתנו. בנוסף לישראל אנו חוסמים גישה לתוכן מסוג זה במדינות נוספות שבהן הכחשת השואה מנוגדת לחוק ובמדינות שבהן נתבקשנו לעשות זאת על ידי הממשלה".
קטלר הוסיפה כי "אף שאנו מתנגדים לדעות רבות שמובעות בפייסבוק, לרבות הכחשת שואה, אנו לא מסירים תוכן רק בשל היותו לא נכון. אנו מבינים שהמשמעות היא שלעתים אנשים מעלים לפלטפורמה חומרים ותכנים שסותרים הוכחות היסטוריות ועובדתיות. עם זאת אנו מאמינים שפייסבוק מספקת פלטפורמה שמאפשרת לקהילה לסתור ולהתעמת אל מול מידע שקרי ובכך להילחם בהולכת שולל, בורות ושקרים". עוד ציינה קטלר כי: "אנו מאמינים שהכחשת השואה מעידה על בורות ומעוררת סלידה. אנחנו מסירים תוכן שמשבח את השואה או את מבצעי הפשעים כמו גם תוכן שלועג ולקרבנות השואה".
ח"כ מקלב ציין כי הוא רואה גישה זו בחומרה רבה וכי חובתה של פייסבוק להיות פעילה אקטיבית בעניין ולהסיר דברי בלע כאלה באופן מידי.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא