מנכ"ל ומייסד . צילום: רויטרס

אם גם לכם בימים האחרונים הופיעה הודעה מוזרה בפיד הפייסבוק שלכם ועדיין לא הבנתם מה מטרתה, הכתבה הזו היא בדיוק בשבילכם. מסתבר שישראלים רבים מדווחים כי לאחרונה ההודעה הבולטת לעין הופיעה גם אצלם. לפעמים היא מופיעה בראש הפיד, לפעמים היא מופיעה בין הפוסטים השונים, אך הנוסח שלה אחיד לכולם.

ההודעה המדובר על זיהוי הפנים. צילום: צילום מסך

"הי ****, אנחנו פועלים תמיד כדי לשפר את פייסבוק ולכן הוספנו דרכים נוספות להשתמש בזיהוי פנים, בנוסף להצעת תיוג", נכתב בגוף ההודעה, "לדוגמה, טכנולוגיית יכולה לעשות דברים כמו: למצוא תמונות שמציגות אותך אך לא תויגת בהן, לסייע להגן עליך מפני זרים שמשתמים בתמונה שלך, לספר לאנשים לקויי ראייה מי נמצא בתמונה או בסרטון שלך. השליטה בזיהוי הפנים היא שלך. ההגדרה כעת היא 'מופעל', אך אפשר להפוך אותה ל'לא מופעל' בכל עת, והיא תופעל על תכונות שאולי נוסיף מאוחר יותר. צוות פייסבוק"

אז בואו נעשה סדר. קודם כל מדובר בהודעה אמיתית מטעם חברת פייסבוק, שמוכיחה שוב פעם שהיא יודעת לעקוב אחרינו מצוין, רק שבניגוד לפעמים אחרות, הפעם זה יוצא לטובתנו: פייסבוק תעניק לכם את האפשרות לעלות במהירות על פרופיל מזויף עם תמונה שלכם וגם תסייע לקהילת העיוורים וכבדי הראייה כדי לדעת מי מופיע בתמונות.

מזהים את הפנים?. צילום: פלאש 90

עוד חדשות טובות הן שהפעם פייסבוק לא מסתירה את הפיצ'ר החדש שלה, מצהירה עליו בגלוי ואף מועילה בטובה לתת לנו "דרך מילוט" ממנו. אם אתם לא מעוניינים בכל הטוב הזה, כל מה שתצטרכו לעשות הוא ללחוץ על הטקסט האפור בתחתית ההודעה או להיכנס בכל זמן שתרצו ל"הגדרות זיהוי פנים" תחת "הגדרות חשבון" ולשנות את ההגדרה מ"כן" ל"לא". האם מדובר ברווח נקי שלנו או שאולי דווקא נסבול מהעובדה שהטכנולוגיה "תופעל על תכונות שאולי יוספו מאוחר יותר"? ימים יגידו. עד אז – מוזמנים לאנפרנד.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.