זה היה השבוע של משה . בתקשורת התעלמו ממנו, בפוליטיקה זילזלו בו, כשהכריז על פריימריז פתוחים ב"זהות" היו מי שגיחכו, אבל התגלה שוב כפוליטיקאי משופשף.

כשמערכת הבחירות הנוכחית לא נושאת שום נושא מרכזי, פתאום הלגליזציה של הסמים הפכה לאישיו. לא בטוח שאנחנו רוצים להיות אמסטרדם, ויעידו ההולנדים שהרעיון הזה של אישור חוקי לשימוש בסמים "קלים" הוא מתכון להרבה בעיות – חברתיות ואחרות, אבל הנושא הזה על השולחן.

אחרי שנים ש"עלה ירוק" מנסה ללא הצלחה, הגיע פייגלין שבדרך לא ברורה הצליח לגייס תמיכה עצומה, בעיקר בקרב צעירים, ולהתחיל לעבור בצורה ברורה את אחוז החסימה, כך לפחות לפי כמה מהסקרים.

פייגלין מגבר בפאב בירושלים. השבוע. צילום: פלאש 90

אם פייגלין יידע לשמור על מומנטום, הוא עוד יכול בטעות לטפס לשבעה מנדטים. ההיסטוריה של נתניהו עם פייגלין זכורה לכולנו. ראש הממשלה יעדיף לראות את גדעון סער סביב שולחן הממשלה ולא את יריבו פייגלין.

גם גנץ ולפיד בטח לא רוצים שותף כזה, עם עקרונות ומצע, בממשלה שלהם. אף אחד מהם לא יצהיר על כך בגלוי, שהרי הוא עלול להיות כף המאזניים במאבק הבין גושי, אבל האיש הזה הוא פרסונה נון גראנטה גם מימין וגם משמאל.

שר התחבורה ישראל כץ. צילום: פלאש 90

ומה לגבי מפלגת השלטון? משהו לא טוב קורה בליכוד. עזבו רגע את דו"ח מבקר המדינה שמתפרסם בתיזמון מאוד בעייתי, שלושה שבועות לפני הבחירות, ומשחיר את פניו של השר כץ שכל כך רוצה להצטייר כבולדוזר וכיורש של נתניהו.

הדו"ח מגלה שלצד ההצלחות הרבות שלו במשרד, הצטברו גם לא מעט מחדלים. למזלו הדו"ח הזה לא התפרסם ערב הפריימריז. נדמה שחברי הכנסת והשרים של מפלגת השלטון לא ממש מתאמצים כדי לנצח. מעטים מהם מתראיינים, יוצאים לשטח, עורכים כנסים ו"מתאבדים" על כל קול.

לפני שבוע הנחיתי כנס בחירות בבית ספר תיכון גדול בצפון. בקהל ישבו מאות תלמידי י"ב, שיצביעו בחודש הבא לראשונה בחייהם. כמעט כל המפלגות הגדולות שלחו נציגים בכירים, חברי כנסת, שיעבירו את המסרים בצורה מחודדת ותואמת לאוזניים של בני נוער. ואת מי שלח הליכוד לפאנל הבחירות? חברת מרכז שהפסידה בהתמודדות בפריימריז במחוז שבו היא מתגוררת. מפאת כבודה לא אחשוף את שמה.

השרה מירי רגב. צילום: הילל מאיר – פלאש – 90

התוצאות היו בהתאם. באירועים פומביים דומים הליכוד שוב שלח לחזית נציגים זוטרים, אפורים ומשמימים. מחוץ לאולם לא הוצבו דוכנים של המפלגה, לא חולקו מדבקות או חולצות ולא נרשמה נוכחות הכרחית. פלא שבהצבעות הדמה ברוב בתי הספר ניצחה מפלגת "כחול לבן"?

יש לא מעט ביקורת בליכוד על ניהול הקמפיין של המפלגה. טוענים שם שהח"כים והשרים הועלמו, שלמרות ההבטחות שניתנו להם הם כלל לא מופיעים בסרטוני המפלגה, שהם לא שותפים להליך קבלת ההחלטות, וגם הם לא מבינים מדוע נתניהו מתעקש על קמפיין שלילי בלבד במקום להתגאות בהישיג שרי הליכוד והממשלה בקדנציה האחרונה וכידוע – יש לא מעט הישגים לממשלה הזו.

"הבנו שגנץ הוא שמאל חלש, וניסנקורן הוא סכנה לכלכלה החופשית, אבל הגיע הזמן לעשות שינוי כיוון ולדבר גם על הדברים הטובים שעשינו כאן בעבודה מאומצת." מסכם שר בליכוד בשיחה אתי. עוד לא מאוחר לתקן.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.