זעם ציבורי בעקבות החטיפה והאונס המזעזע שביצע פלסטיני תושב דיר קדיס בילדה יהודיה בת 7. חשודים נוספים שסייעו לאנס טרם נעצרו.

יו"ר מפלגת זהות משה פייגלין אמר "האם הערבי שאנס היה מעז לאנוס כך ילדה מכפרו 'דיר קדיס'? ברור שלא – ולא רק בגלל שפתיל חייו היה מתקצר מאוד ומשפחתו היתה חייבת לנטוש את הכפר, זה לא היה קורה, גם כי בחלק ניכר ממקרי האונס האלה, שבהם ערבי יהודיה, יש מימד נוסף מלבד סיפוק היצר המיני".

"'זה מגיע לך' אמרו חבריו של האנס שאחזו בידיה וברגליה. כשערבי אונס יהודיה, יש בכך גם מימד לאומני. כשערבי אונס יהודיה, זה לא רק מיני וזה לא רק לאומני. זה אונס על רקע לאומני", הוסיף.

פייגלין. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

ח"כ עידית סילמן (איחוד מפלגות הימין) פנתה לשר לביטחון פנים גלעד ארדן בבקשה להקים צוות חקירה מיוחד לנושא.

"הפרטים שפורסמו קשים ומזעזעים כל לב. ילדה בת 7 שחייה וחיי משפחתה נהרסו לחלוטין. למרות שהמקרה אירע לפני זמן רב, הוא פורסם בעקבות העמדתו לדין של חיית אדם שביצע מעשה נפשע זה", כתבה סילמן.

ח"כ עידית סילמן. צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

 

"מפרסומי האירוע עולה כי לפושע היו שותפים רבים בביצוע המעשה, חרף זאת אף אחד מהם לא נעצר למרות שחלף זמן רב מאז האירוע. אודה על הקמת צוות חקירה מיוחד (צח"מ) עד לתפיסת כל המעורבים בעניין. לא ייתכן שאנשים אלה יסתובבו באופן חופשי ועל משטרת ישראל וכוחות הביטחון להקצות את כל המשאבים הנדרשים עד שכל השותפים למעשה הנפשע ישלמו את מלוא המחיר".

"אני סבורה כי חובה להחמיר את הענישה והמאבק בהטרדות מיניות בכלל, ובפרט על רקע לאומני. למען יראו ויראו", הוסיפה סילמן. "קול דמי אחותנו זועק מן האדמה".

פעילי 'עוצמה יהודית' ולהב"ה הודיעו כי יקיימו הערב הפגנה בכניסה לכפר בו גר האנס.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא