חגורת הנפץ על גוף המחבל
חגורת הנפץ על גוף המחבל

בתיעוד הפיגוע בכיכר איו"ש הסמוכה לישוב בית אל שבו נפצע אתמול לוחם מג"ב באורח בינוני, נראה המחבל כשהוא דוקר, מזוהה ע"י הלוחמים ונורה מספר פעמים. על גופו נמצאה חגורת נפץ ומאוחר יותר הוא מת מפצעיו בבית החולים. רה"מ נתניהו הגיב אתמול לפיגוע וכתב בעמוד הפייסבוק: "אני משבח את פעילות כוח מג״ב שחיסל את המחבל בכיכר איו״ש ושולח איחולי החלמה ללוחם שנפצע בפיגוע. תודה לכוחותינו ששומרים עלינו מסביב לשעון. כולנו מצדיעים לכם!"

לוחם מג"ב שנפצע מטופל בבית החולים שערי צדק בירושלים ומצבו מוגדר בינוני. נבדק החשד כי המחבל נטמע בסביבה במסווה של עיתונאי, רץ לעבר הכוח והחל לדקור לוחם מג"ב בפלג גופו העליון.

מהמשטרה נמסר כי בעת ששאר הלוחמים זיהו את המחבל נפתח לעברו ירי שהביא לנטרולו. עם התקרבות הכוח לעבר המחבל זוהתה חגורת נפץ אותה נשא על גופו, מה שהביא לירי נוסף מחשש שהמחבל יפעיל אותה. כאמור המחבל פונה על ידי הסהר האדום מהזירה.

חגורת הנפץ על גוף המחבל

חגורת הנפץ על גוף המחבל

 

בתוך כך,החלו הפרות סדר בכמה מוקדים באיו״ש, בשער שכם בירושלים ובגדר הרצועה בדרום. צה״ל שולט בכל הזירות.

ברחבי יהודה ושומרון פרצו שורה של הפרות סדר לאחר תפילות יום השישי. סמוך ליישוב נילי לוחם מג"ב נפצע קל בפניו, טופל במקום לא נזקק לפינוי.

פיגוע כיכר איו"ש. צילום: שאדי חאתם
פיגוע כיכר איו"ש. צילום: שאדי חאתם

באזור חיזמא נפצע ישראלי באורח קל ופונה להדסה הר הצופים

גם ביהודה ישנן תקריות, כאשר כוח במארב בחוות יהודה הארכאולוגי על כביש גוש עציון חברון עצר מחבל בן 18 שניסה ליידות אבנים לעבר רכבים. זריקות אבנים לעבר כוח בבית ענון צפונית לקרית ארבע, המיידה נתפס.

הסכין ששימשה את המחבל. צילום: דוברות משטרה
הסכין ששימשה את המחבל. צילום: דוברות משטרהמערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20