בשעות הבוקר המוקדמות (חמישי), נמצאה גופת חייל עם סימני דקירה על גופו בצד הכביש בין אפרת למגדל עוז. הנרצח הוא מהיישוב עפרה שלמד בישיבת ההסדר מַחֲנָיִם במגדל עוז במסגרת ישיבת הסדר. הוא עבר חיול צה”לי אך טרם הגיע למסלול הצבאי הפעיל. כוחותינו במרדף אחר המחבל הערבי. הודעה נמסרה למשפחתו.

בתגובה לרצח הקשה על הפיגוע הקשה, אמר ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן :”גוש עציון התעורר לבוקר קשה של שפיכת דם טהור על ידי רוצחים מנוולים. אנו התיישבות מושרשת ואיתנה, למודת שכול וגבורה. לא ניחלש כאומה וכמפעל. בימים אלו של חודש אב, ימי אבל על חורבן המקדש והגלות הארוכה, אנו מכריזים בראש מורם שישיבתנו בארץ האבות היא לא אפיזודה חולפת אלא עובדה קיימת לעולמי עולמים.
אוייבינו המרים ינסו שוב ושוב לפגוע בנו, אבל תשובתנו כתשובתם של לוחמי גוש עציון במלחמת העצמאות, נחושה מתמיד – נצח ירושלים”.

עוד אמר: “אנו שולחים את תנחומנו למשפחה היקרה והכואבת, ולישיבה בה הגיבור למד. רק חיזקו ואימצו. ולממשלת ישראל אנחנו אומרים שוב – תסיימו את המלחמה הזו בנצחון. תגדעו את הדמיונות של בני עוולה. אל תשאירו להם כל אופציה. זו הדרך היחידה להיות ברורים ולא להשאיר כל פתח לתקוותם. ריבונות ישראל בגוש עציון בפרט וביהודה ושומרון בכלל היא התשובה הלאומית היחידה המתבקשת”.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ’: “‏בוקר קשה. מחזק את ידי כוחות הביטחון במרדף המתקיים בשעות אלה אחר המחבלים הנתעבים ומחבק את המשפחה ואת המתיישבים החלוצים כולם. עלינו להשיב את ההרתעה ולגבות מחיר כבד מהמחבלים, שולחיהם, מסיתיהם ותומכיהם, ובראשם מהרשות הפלשתינית והעומד בראשה”.

שר החינוך הרב רפי פרץ: ‏”קמים לבוקר עם בשורה קשה על רצח חייל-תלמיד ישיבה בגוש עציון. הלב כואב על נער שנקטף בדמי ימיו. שולח תנחומים גדולים למשפחתו. סומך על צה״ל וכוחות הבטחון שלא ינוחו עד שיתפסו את אותם מרצחים מתועבים שביצעו את הפשע הנורא הזה. המסר חייב להיות ברור – דם יהודים אינו הפקר”.

מאיגוד ישיבות ההסדר נמסר “אנו מזועזעים מהרצח הנורא של תלמיד ישיבת אור תורה מחניים. עולם ישיבות ההסדר מחבק את המשפחה היקרה, רבני ותלמידי הישיבה בשעות קשות אלו. אנו מחזקים את מערכת הביטחון במלחמתה באויבי ישראל, בציפייה לגאולה שלמה”.

בצה”ל מבקשים שלא לפרסם כעת את פרטי החייל.

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.