תתייצב למשחק שמטרה אחת עומדת לנגד עיניה – לבקר פעם נוספת בוולנסיה. אחרי ההפסד במשחק הראשון בחצי גמר היורוקאפ, ירושלים חושבת רק על ניצחון מחר כדי להגיע למשחק שלישי ומכריע על העלייה לגמר.

ירושלים תארח את (שישי, 14:00, ערוץ 20) ועל פי הערכות בקבוצה הארנה יהיה מלא בעשרת אלפים אוהדים. הפועל ירושלים ערכה היום בצהריים מסיבת עיתונאים שגרתית לפני המשחק בהשתתפות המאמן סימונה פיאניג'אני. האיטלקי דיבר על הדרך שתוביל לניצחון: "אנחנו בעיצומה של סדרה קשה, סדרה שאנחנו רוצים לנצח כדי לא לסיים את הטורניר. אנחנו גאים להיות כאן ולשחק בחצי גמר היורוקאפ. ידענו שיהיה קשה בוולנסיה אבל אני חושב שבמשחק הראשון כולם ראו שאנחנו מסוגלים להתמודד מולם. הסדרה הזו עכשיו היא משחק אחד עבורנו. לפני הכל צריך לנצח כאן בארנה ואז הכל יכול להיות במשחק השלישי״.

פיאנג׳אני דיבר על ההפסד במשחק הראשון: ״פתחנו את המשחק הראשון עם גישה נכונה, במשחק פיזי, מול יריבה מהטופ שיכולה להיות גם בפלייאוף היורוליג".

המאמן הסביר מהו המתכון לניצחון בארנה: "כדי לנצח, נצטרך להוריד את כמות איבודי הכדור שלנו והנקודות שספגנו במתפרצות. אנחנו צריכים לתקוף הרבה יותר את הסל, עשינו את זה במחצית הראשונה בוולנסיה אבל לא מספיק. לוולנסיה יש שחקנים מעולים גם בריבאונד ההתקפה. התוצאה במשחק הראשון משקרת, כי היינו בתמונה 35 דקות. במחצית הראשונה קלענו ב-60 אחוז ל-2, אז זה מראה שהגענו מוכנים. במחצית השנייה נתקלנו בבעיות כשהם העלו את הפיזיות. איבדנו מומנטום את המומנטום והם ברחו ופתחו פער״.".

המאמן שהתלונן כל העונה על הסגל הקצר שלו, פוגש את ולנסיה כשמכת פציעות פקדה את קבוצתו. "יש לוולנסיה סגל גדול וגם כאשר חסרים שחקנים, יש להם מחליפים בכל עמדה והרבה פתרונות לייצר".

בתוך כך, ראשי הפועל ירושלים החליטו לשלם לאוהדי הקבוצה שהוצאו מהאולם בוולנסיה על ידי המשטרה את עלות הטיסה שלהם לספרד.

בעקבות הזעם של האוהדים נגד המועדון והרצון של בעלי הקבוצה לסייע לאוהדים שהשקיעו מכספם הפרטי ובסופו של דבר לא ראו את משחקה של הקבוצה, הנהלת הפועל ירושלים החליטה לשלם לאותם האוהדים שפונו מהאולם בוולנסיה 500 יורו כל אחד. האוהדים כעסו מאוד על המועדון וטענו שלא נתנו להם מספיק מקום וכוחות האבטחה הספרדים היכו אותם וגרמו להם לפציעות.

גיא הראל, מנכ״ל המועדון אמר אחרי ההחלטה של ההנהלה: "האוהדים זה הנכס הכי חשוב שלנו וצריך לשמור עליהם. אם מישהו נפגע, גם אם אנחנו לא אחראים, אנחנו מרגישים מחוייבים כלפיו. זה המינימום שאנחנו יכולים לתת להם. ניצחון יהיה פיצוי יותר גדול".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.