אמש (שלישי) במהלך פריצה של ערבים לבית כנסת במושב אביעזר שבעמק האלה הושחתו  והושלכו אל מחוץ למקום. כך דווח ב'0404'.  תושבי האזור אמרו ל – '0404': "בתקופה האחרונה המצב החמיר. הפריצות הפכו להיות כמעט יום יומיות, בכל שעות היממה. נדמה שהפורצים מאבדים את תחושת הפחד והופכים יותר אמיצים".

השחתת ספרי תורה בבית כנסת באביעזר. צילום: 0404
השחתת ספרי תורה בבית כנסת באביעזר. צילום: 0404

עוד אמרו תושבי אביעזר הממוקם סמוך לקו הירוק – מאות מטרים מהכפרים הערבים וצוריף  – שצוטטו בידיעה: "לצערנו, מג"ב, האחראי על הגזרה, כמעט אינו מורגש, או שעומד חסר אונים מול התופעה, וכיתת הכוננות של המושב עושה ככל שהיא יכולה, אבל מדובר בתושבים מתנדבים שזו למעשה אינה אחריותם. איפה האחריות של המדינה?".

על פי הדיווח באזור נפרצו בשנים האחרונות עשרות בתים ועלייה נוספת בכמות האירועים נרשמה לאחרונה.

התושבים סיפרו על תחושת חוסר הביטחון: "התחושה שלנו במושב היא שיש אדישות כללית במערכת האמורה לספק לנו ביטחון. ממש ממתינים שיקרה משהו חמור יותר ומשלימים עם הפריצות החוזרות ונשנות והפגיעה ברכוש. המחסום בג'בעה לא עוזר, הם עוברים ברגל לפניו ואחריו ושב"חים מסתובבים ללא הפרעה באזורנו".

״אנחנו חסרי אונים", סיכמו.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "במשטרה התקבל דיווח אודות חשד לגניבה של כיסויי ספרי תורה מבית הכנסת. למקום הוזעקו חוקרים ושוטרי זיהוי פלילי ונפתחה חקירה אשר עודנה מתנהלת ומטבע הדברים לא נפרט אודותיה בשלב זה".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.