מכורים לפורטנייט? במטה חברת Epic Games המייצרת את משחק הרשת הפופולרי ודאי מברכים אתכם. החברה נאמד ב-15 מיליארד דולרים.

בשנה האחרונה הרוויחה החברה 3 מיליארד דולרים, בעיקר ממכירת פריטי מלחמה דיגיטליים המסייעים לשחקנים לנצח במשחק. לפני כארבעה חודשים דווח כי החברה גייסה 1.25 מיליארד דולרים.

“לא מקולח ומוזנח”: בן 14 יאושפז בגלל ל’

המשחק החינמי כבש את העולם ומשתתפים בו כ-125 מליון בני אדם מסביב לעולם. הורים רבים מתלוננים שילדיהם ניתקו קשר עם העולם וטוענים כי הם מכורים למשחק.

רק השבוע הורה בית המשפט לנוער בנצרת הורה על אשפוז לצורך הסתכלות פסיכיאטרית של נער בן 14 על רקע התמכרותו למשחק הוידאו התלת-מימדי. עובדת סוציאלית מטעם המחלקה לשירותים חברתיים בעפולה הסבירה בדיון: “אחרי ביקור בית שעשיתי לפני שבוע התרשמתי מנער שנמצא כל הזמן במחשב, לילות כימים, לא היה מקולח ומוזנח”,.

עוד הוסיפה באזניי השופטת אילנית אימבר כי “האם דיווחה על התפרצויות זעם ואלימות קשה כלפיה כשאין מחשב”. הנער, שהשתתף גם הוא בדיון, אמר: “אני מבין שכולם דואגים שאני לא הולך לבית הספר. אני משחק הרבה במשחק ‘פורטנייט'”.

השופטת אימבר קיבלה כאמור את בקשת המחלקה לשירותים חברתיים והוציאה צו אשפוז למשך שבוע לצורך הסתכלות.

“נראה שמשחק המחשב פורטנייט מנהל את חייו של הקטין באופן התמכרותי ואינו מותאם לגילו. לאחר ששוכנעתי כי לא קיימת חלופה בקהילה וכי מוצו כל ההליכים האפשריים במסגרת בריאות הנפש, אני נעתרת למבוקש על מנת למנוע סכנה נוספת לבריאותו של הקטין מחשש להידרדרות נוספת”, כתבה השופטת.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.