פגישת -פומפאו. צילום: חיים צח, לע"מ

האמריקני אמר הערב (ראשון) בתום פגישתו עם : "אנחנו עם ישראל במאבק נגד איראן. אם אי אפשר לתקן את ההסכם – נפרוש ממנו, זה פשוט". עוד הוסיף פומפאו, "אנחנו מנסים לטפל גם בסוגיית הטילים. ארה"ב וישראל יכולות להשיג זאת יחד".

 "היו לנו שיחות מצוינות על נושאים קשים", סיכם פומפאו את הפגישה עם ראש הממשלה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו בקריה בתל אביב. ראש הממשלה נתניהו ברך אותו על כניסתו לתפקיד ואמר: "אנחנו גאים מאוד בעובדה שזהו ביקורך הראשון כמזכיר המדינה". מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו הודה לנתניהו ואמר: "אתם שותפים חשובים מאין כמותכם, ושמור לכם גם מקום מיוחד בלבי".

ביום חמישי פורסם בערוץ 20 כי שר החוץ האמריקני החדש מייק פומפאו שמונה באופן רשמי לתפקיד יגיע השבוע לביקור בישראל. לפי הודעה רשמית שנמסרה מטעם משרד החוץ האמריקני, פומפאו ייצא לסיור רשמי ראשון בתפקיד ויגיע לבריסל, ירושלים, ריאד ועמאן בין התאריכים 26-30 באפריל.

פגישת נתניהו-פומפאו. צילום: חיים צח, לע"מ

 

עוד פורסם כי במהלך ביקורו ייפגש פומפאו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בהודעה נמסר כי: "השר מצפה לפגוש בני ברית מרכזיים ושותפים בטיולו הרשמי הראשון כמזכיר המדינה".

פומפאו ששימש עד כה ראש ה-CIA, נבחר לאחרונה לתפקיד אחרי שקודמו רקס טילרסון, הודח על ידי טראמפ. פומפאו מוכר כאוהד ישראל, וידוע בהתנגדותו להסכם הגרעין. כמו כן ידוע שר החוץ החדש בתמיכתו במדיניות הממשלה הישראלית. מינוי נחשב לצעד של התבצרות בעמדות הנשיא בטראמפ בכל הקשור לסוגיית הגרעין האיראני.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא