פוליטיקאית בריטית צייצה קריקטורה אנטישמית ומסיתה והתנצלה: צייצתי "מתוך בורות".

סגנית היו"ר של מפלגת הירוקים הבריטית, אמליה וומאק, צייצה אתמול (חמישי) בחשבון הטוויטר שלה קריקטורה שרומזת לכך שיהודים נושאים באחריות לשפיכות דמים במדינות שונות. כולל לוב, אוקראינה ועיראק.

בקריקטורה המדוברת נראית מעין דמות דמונית, עטופה בדגל ארצות-הברית, ואוחזת בחרמש עליו מאוייר דגל ישראל, כשהיא מתהלכת במסדרון ובו דלתות פתוחות וממפתנן נוטף דם. מעל הדלתות כיתוב עם שמן של המדינות: עיראק, לוב, סוריה ואוקראינה. הדמות עצמה דופקת על דלת שמעליה הכיתוב "ונצואלה".

וומאק צייצה את התמונה בתוספת הכיתוב: "כשתמונה שווה אלף מלים". היום, בעקבות ביקורת שספגה הפוליטיקאית, היא מחקה את התמונה ופרסמה התנצלות: "צייצתי תמונה ובה, מתוך בורות, חשבתי שאני מבקרת באופן סאטירי את האימפריאליזם האמריקני. לא כל היה, למעשה הקריקטורה הייתה אנטישמית, ואני מתנצלת מכל הלב שצייצתי אותה. אני שונאת אנטישמיות על כל צורותיה, אין כל הצדקה למה שעשיתי,ואני באמת מצטערת".

ציוץ הקריקטורה האנטישמית מתלווה לטענות רבות על אנטישמיות בשמאל הבריטי, בייחוד נגד מפלגת "הלייבור" והעומד בראשה, ג'רמי קורבין, שגרמו למספר סערות בקהילה היהודית בשנה האחרונה.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא