ולדימיר ונשיא עמנואל בפגישתם בצמרת G-20. צילום: רויטרס

 

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הזהיר הבוקר (ו') את נשיא צרפת עמנואל מקרון במהלך שיחה שקיימו שני המנהיגים, והציע לו להיזהר מפני "פעולות מסוכנות ולא מחושבות", כך פורסם ב"וואלה".

מקרון אמר כי בכוונתו "לקדם את הדיאלוג עם רוסיה" בנושא מעורבותה בסוריה, והביע את דאגתו מהגיבוי הרוסי לו זוכה הנשיא הסורי , שטובח בבני עמו באמצעות נשק כימי. הנשיא הצרפתי אמר לפוטין כי צרפת מחזיקה בהוכחות לכך שבמתקפה של צבא בשבוע שעבר בדמשק, נעשה שימוש בנשק כימי נגד אזרחים.

מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש. צילום: פלאש 90

 

עוד עלה בשיחה חוסר שביעות הרצון של הצרפתים מהטלת הווטו הרוסית במועצת הביטחון של האו"ם נגד ההצעה האמריקנית. מארמון הנשיאות הצרפתי נמסר כי "הנשיא מקרון קרא להמשך השיחות עם רוסיה והביע נכונות בהשכנת שלום ויציבות בסוריה".

גם מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, התייחס למצב בסוריה, וקרא לכל הצדדים "לנהוג באחריות בנסיבות המסוכנות האלה", והביע חשש כי "המתחים הגוברים וחוסר היכולת להגיע לפשרה מאיימים להביא להסלמה צבאית כוללת".

בתדריך עם ג'ון בולטון וסגן הנשיא מייק פנס. יתקוף בסוריה? צילום: רויטרס
 

הנשיא האמריקני דונלד טראמפ התייחס אתמול (ה') לאפשרות תקיפה בסוריה, וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "מעולם לא אמרתי מתי תקיפה בסוריה תתרחש. היא יכולה להיות בקרוב מאוד או לא בקרוב מאוד בכלל. בכל מקרה, ארה"ב תחת ממשלי, עשתה עבודה נהדרת בחיסול דאעש באזור. איפה ה'תודה, אמריקה?".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא