אמש (ו') נפגשו לראשונה אי פעם נשיא ארצות הברית דונלד  ונשיא  ולדימיר בהמבורג. במהלך הפגישה שהתקיימה על רקע התכנסות ועידת גי'-20 בעיר עלו על הפרק נושאים טעונים ביותר, ובראשם ההאשמות של ארה"ב שרוסיה חיבלה בתהליך הבחירות בארה"ב בשנה שעברה.

U.S. President Donald Trump speaks with Russian President Vladimir Putin during the their bilateral meeting at the G20 summit in Hamburg, Germany July 7, 2017. REUTERS/Carlos Barria TPX IMAGES OF THE DAY - RTX3AI4I
פגישת פוטין וטראמפ, צילום: רויטרס

 

עוד סיפרו טילרסון ולברוב כי טראמפ ופוטין סיכמו לפעול לגיבוש הסכמים שיחייבו את שתי המדינות שלא להתערב זו בענייניה של זו. שרי החוץ של שתי המדינות הדגישו שניהם שבין טראמפ לפוטין הייתה שיחה חיובית. טילרסון אמר כי הפגישה הייתה "בונה מאוד" וכי שני המנהיגים תקשרו זה עם זה מהר מאוד: "הייתה להם כימיה חיובית". לברוב אמר כי האווירה בפגישה הייתה "בונה".
כמו כן אמר טילרסון כי טראמפ ופוטין הקדישו חלק נרחב מהשיחה שלהם למלחמה בסוריה ולהסכם הפסקת האש המדובר.
איוונקה טראמפ בוועידת ג'י-20, יושבת במקומו של אביה. צילום: מתוך טוויטר
איוונקה טראמפ בוועידת ג'י-20, יושבת במקומו של אביה. צילום: מתוך טוויטר

במקביל תמונות שהתפרסמו אמש מוועידת ה-G-20 כמו גם דיווחים עיתונאיים, הראו כי איוונקה טראמפ בתו של הנשיא החליפה את אביה בוועידה כשתפסה את מקומו בסמוך למרקל, מיי נשיא סין ועוד. הביקורות שהתמונות הנלוות גררו היו סביב חוסר הידע והניסיון שלה ביחסי חוץ. מהבית הלבן נמסר בתגובה כי "איוונקה טראמפ ישבה עד לאותה עת בשורות האחוריות של האולם, ועברה קדימה בשלב בו נשיא הבנק העולמי החל לדון בנושאים הקשורים בעקיפין לקרן יזמות נשית אותה איוונקה טראמפ הובילה – כך הדגישו בבית הלבן. בארה"ב הוסיפו והבהירו כי גם מנהיגים אחרים יצאו מהדיונים מדי פעם ואת מקומם תפסו נציגים אחרים."

 

 

 

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא