עכשיו זה רשמי: נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ יפגוש ב- 12 ביוני את שליט צפון קוריאה קים גו'נג און  בסינגפור. בציוץ בטוויטר כתב טראמפ: "שנינו ננסה להפוך את זה לרגע מאוד מיוחד עבור השלום העולמי!".

דיווחים על קיום המפגש ההיסטורי נרשמו בחודשים האחרונים, אך זוהי הפעם הראשונה בה ננקבו רשמית התאריך והמקום בו יתרחש המפגש. אמש (חמישי) שב שר החוץ האמריקני מייק פומפאו מפגישתו השנייה בצפון קוריאה עם קים.

צעד נוסף בדרך להסדרת היחסים בין ארצות הברית והדיקטטורה הקומוניסטית נרשם כאשר פומפאו שב לארצו עם שלושה שבויים אמריקנים ששוחררו מהשבי בצפון קוריאה.

העצורים, קים האק-סונג, קים דונג-צ'ול וקים סאן-דוק (טוני קים), שוחררו בעקבות מפגש בין שליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג-און ופומפיאו לקראת הפסגה ההיסטורית הצפויה של נשיא ארה"ב עם השליט הצפון-קוריאני. "טראמפ רואה בשחרור האסירים מצפון קוריאה כמחווה חיובית של רצון טוב", נמסר מהבית הלבן לאחר שחרורם.

הנשיא טראמפ מקבל את פני האזרחים המשוחררים מצפון קוריאה. צילום: רויטרס

סאן-דוק נעצר באפריל 2017 בשדה התעופה של פיונגיאנג כשניסה לצאת מהמדינה, האק-סונג נעצר במאי 2017 בגין "פעולות עוינות נגד הרפובליקה", דונג-צ'ול נכלא באפריל 2016 בגין "ריגול וחתרנות".

על שחרורם בישר אתמול טראמפ בחשבון הטוויטר שלו כשצייץ: "אני שמח ליידע כי מזכיר המדינה פומפאו בדרכו חזרה מקוריאה הצפונית ביחד עם השלושה שכולנו חיכינו להם. נראה כי הם בריאים".

 

 
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20