אהוד ברק והרטמכ"ל גדי איזנקוט. צילומים: פלאש 90
והרטמכ”ל . צילומים: פלאש 90

שר הביטחון אביגדור ליברמן מסרב להתייחס לפגישת הרמטכ”ל איזנקוט עם אהוד ברק במגדל שבו מתגורר ברק בתל אביב. ליברמן, כך צייץ חושף הפגישה העיתונאי , אינו מתייחס לשאלה האם ידע על הפגישה, האם אישר אותה, האם תואמה איתו והאם הוא תומך או מתנגד לפגישה מסוג זה.

בתוך כך, שר החינוך הגיב לפני שעה קלה לפרסום וצייץ: “יש לנו בקבינט אמון מלא ברמטכ״ל גדי אייזנקוט. בעיניי, התייעצויות של רמטכ״ל עם מומחי ביטחון מחוץ למערכת היא דבר מפרה ומבורך; כך מצופה ממפקד צה״ל. ב-5 שנותיי בקבינט מעולם לא ראיתי ולו ברמז שום ערעור של מפקדי צה״ל על סמכות הדרג המדיני לקבל החלטות. אנו ממשיכים לגבות את צה״ל”.

כזכור, אמש פרסם העיתונאי עמית סגל כי יום לפני נאום לשעבר אהוד ברק, בו הזהיר מסירוב פקודה בקרב ראשי , נפגש ברק עם הרמטכ”ל איזנקוט בדירתו של הראשון באחד ממגדלי היוקרה בגוש דן.  כזכור, יממה לאחר הפגישה נאם ברק באירוע פתיחת פסטיבל הבננה בצפון, שם הכריז כי בכירי צה”ל והשב”כ צפויים לסרב פקודה. ״הממשלה הימנית ביותר שהייתה עד היום תגרום להתקוממות והתנגדות אזרחית ולסירובי פקודה מצד קצינים בכירים בצה”ל”, אמר ברק. פגישה כזו, בין אחד ממתנגדיו החריפים והבוטים של נתניהו, לבין רמטכ”ל מכהן בדירתו הפרטית של ברק, מעוררת סערה צבורית. על רקע התבטאותו של ברק יום למחרת, הפגישה והעיתוי תמוהים עוד יותר.

דובר צה”ל מסר בתגובה כי: “פגישה זו היא חלק מפגישות עיתיות אותן מקיים הרמטכ״ל מיום כניסתו לתפקיד עם רמטכ״לים וקצינים בכירים במילואים, במגוון נושאי צבא ובטחון”.

אהוד ברק הגיב לפרסום וצייץ: “את הדברים שאמרתי בשבוע שעבר, אמרתי בשנתיים האחרונות לפחות חצי תריסר פעמים. גם בהרצליה ב-2016, כמצורף. אין לכך שום קשר לפגישה השגרתית עם הרמטכ”ל שעסקה בענייני בטחון בלבד. אין לפגישה שום קשר לביקורתי על ממשלת נתניהו המדרדרת אותנו תהומה, אותה אני חוזר ומשמיע בפומבי. כי זו האמת”.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.