דגן תוקף את נתניהו: אתה לא נותן לנו מתנות עם הריבונות, אתה מכניס בדלת האחורית מדינת טרור וגורם להפקרה של עשרות אלפי מתיישבים.

יוסי דגן ראש מועצה אזורית שומרון תוקף היום (רביעי) את נתניהו בעקבות הפגישה שהתקיימה אתמול. לדבריו של דגן נתניהו לא עושה טובה בריבונות, הוא נבחר בשלוש קדנציות בשל כך.

דגן תוקף את ראש הממשלה לאחר הפגישה שקיימו אתמול ואומר: "תחת המילה המרשימה ריבונות מכניסים בדלת האחורית מדינת טרור" לדבריו של דגן, נתניהו שיחק ב – "טיקט" הזה במשך שלוש מערכות בחירות ותחת סוכריות הריבונות מכניסים בדלת האחורית מדינת טרור. ומרמים את הציבור.

על פי המפות האמריקאיות, ניתן לראות בבירור את שטחי המדינה הערבית המסומנים בצבע אדום סימבולי, על השטחים בהם היא תוקם ותגרום למובלעות יהודיות בכל רחבי יהודה ושומרון.
ישובי גב ההר, אלון מורה, איתמר, ברכה ויצהר יאלצו להשתמש בכבישים שיובילו לבקעה ומשם יוכלו להגיע לשטח ריבוני של ישראל, דבר שיקשה ויאריך את הדרכים. מעבר לסכנה הביטחונית, המועצות האזוריות לא יצליחו לספק שירותים מוניציפליים והתושבים לא יוכלו לקבל שירותי חירום.

ככל הנראה יסללו שני כבישי גישה בין אלון מורה למכורה שבבקעה, בין איתמר לגיתית וכביש קיים יחבר את ברכה ויצהר לכיוון קדומים. במקרה שיתקיים מקרה רפואי דחוף בישוב אלון מורה לדוגמא, יאלץ התושב לנסוע למכורה שבבקעת הירדן ומשם ימשיך לכיוון לירושלים בנסיעה שתימשך מעל שעה.
דגן מוסר לנו היום כי במשך שלוש מערכות של בחירות רק בשנה האחרונה, הציב נתניהו את נושא הריבונות בראש סדר העדיפויות וזה היה הנושא המרכזי בהם.

דגן: "שלוש מערכות הבחירות האחרונות התנהגו כמו שלושה משאלי עם בנושא הריבונות והיה רוב גדול לאמירה ברורה: ריבונות באופן מיידי על יו"ש. צריך לזכור שחוץ מהליכוד, גם ימינה והמפלגות החרדיות תומכות במהלך. גם אביגדור ליברמן תומך במהלך. יש רוב גדול למהלך הכוללים גם את יועז הנדל וצביקה האוזר וגם חלקים בכחול לבן והסיעה של בוגי יעלון".

עוד הוא מוסיף, כי יש רוב גדול לריבונות בממשלה ובכנסת ויש גם רוב גדול נגד הקמת מדינת טרור בלב הארץ מה שמכונה מדינה פלסטינית. כלומר, בכל שלושת מערכות הבחירות, משאלי העם, היה ברור שלא מדובר בגחמה פתאומית של נתניהו.

"אני אמרתי כל הזמן וגם רוב העם מסכים עם זה, וזו האג'נדה של כל המפלגות שציינתי, התנגדות למדינת טרור, התנגדות להפיכת ישובים למבודדים, שזו מילה מכובסת להפקרה של עשרות אלפי אזרחי מדינת ישראל, בישובים כמו אלון מורה, איתמר, הר ברכה, מבוא דותן, תקוע, נוקדים, הר חברון וחברון- זה דבר שהוא הפקרות ביטחונית, וגם למהלך הזה יש רוב בעם שהוא נגד המהלך".

דגן מורה אצבע מאשימה ואומר כי יש כאן ניסיון לבצע מחטף שעל גבי האמירה של הריבונות שעטופה במלל לאומי ופטריוטי ולהכניס מהדלת האחורית את רעיון מדינת הטרור לליבה של הארץ.
"זו הפקרת ישובים הכוללים עשרות אלפי מתיישבים תחת עטיפת צלופן הנושא את סמל הריבונות. זה דבר שלא יעשה והמחנה הלאומי לא יתן לזה לקרות". אומר דגן ומוסיף כי המחנה הלאומי עלול להתפרק על דבר כזה.

"אני רוצה לחדד, אני מייצג עמדה של רוב אזרחי מדינת ישראל לא רק בהתיישבות, רוב אזרחי מדינת ישראל רוצים ריבונות. זה דבר מחייב. דבר שהוא נכון. לא מוכנים שבמחיר זה יכירו במדינה פלסטינית ויפקירו ישובים".

צילום: יצחק קלמן/TPS

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.