לפני מספר שבועות נחשף בערוץ 20  כי ארגוני שמאל, הנתמכים על ידי “הקרן החדשה לישראל”, חדרו אל בתי הספר בידיעת שר החינוך רפי פרץ. מלשכתו נמסר אז כי “השר הנחה את הדרג המקצועי לבצע בדיקה חוזרת של התכנים ולוודא שהתכנים עולים בקנה אחד עם מדיניות המשרד” אך פניות חוזרות ונישנות של ערוץ 20 ללשכתו של של החינוך רפי פרץ תקבלו בהתעלמות מוחלטת ובחוסר שיתוף פעולה.

היום (ד’) הגישה תנועת “אם תרצו” לבית המשפט המחוזי בירושלים ביושבו כבית הדין לעניינים מנהליים עתירה נגד משרד החינוך בעקבות אי העברת מידע על פי חוק חופש מידע על תכניות לימוד חינוכיות חיצוניות של ארגוני דה לגיטמציה במערכת החינוך.

עתירה זו מגיעה בעקבות בקשת “אם תרצו” לקבל מידע ממשרד החינוך על שימוש של בתי הספר באותן תכניות חיצוניות. בין התוכניות שהתבקש לקבל מידע עליהן וממונות על ידי התאגיד הזר הקרן לישראל חדשה”: תכנית של פורום המשפחות הישראלי- פלסטיני” שהפגיש תלמידים עם משפחות מחבלים, תכנית “לזכויות אדם” של ארגון השמאל הקיצוני “האגודה לזכויות האזרח” ועוד.

על פי העתירה, משרד החינוך השיב לבקשה הראשונית של “אם תרצו” תשובה לא עניינית וענה כי המידע לא קיים ברשותה. בתנועת “אם תרצו” תהו איך משרד החינוך, שאמור לפקח על תכני הלימוד, אינו יודע איזה תכניות לימוד נלמדות בבתי הספר שתחת אחריותו.

בעתירה נכתב כי :” משרד החינוך טוען שמידע המצוי ברשותו איננו מצוי ברשותו ונמנע מלפרט כנדרש בחוק מה הם האמצעים הסבירים שננקטו בטרם הכריע כי המידע אינו נמצא ברשותו.”

יועציה המשפטיים של תנועת “אם תרצו” עו”ד ערן בן ארי ועו”ד זיו מאור מסרו כי: “משרד החינוך השקיע המון במערכת בקרה שנועדה למנוע מארגונים פוסט ציוניים להסתנן למערכת החינוך, אבל מסרב להשתמש בה. כשדרשנו מידע חשוב על הארגונים הללו – נתקלנו בהקטנת ראש וגרירת רגליים. אם במשרד החינוך לא מבינים את האחריות שלהם להגנה על הילדים מתכנים מסוכנים – נותר לקוות שבית המשפט יזכיר להם”.

פועלים להחלשת הצביון היהודי. הקרן לישראל חדשה.  צילום: הדס פארוש, פלאש 90

מתן פלג, יו”ר תנועת “אם תרצו” אמר עם הגשת העתירה כי: “למשרד החינוך חדרו ברבות השנים עשרות ארגונים פוסט ציונים הפועלים במימון זר להחלשת הזהות היהודית והציונית של תלמידי ישראל. מדובר במחדל גדול, אבל בר תיקון. מערכת החינוך יכולה לרפא את עצמה. אבסורד לראות שבמקום להודות לתנועה, על כך שהזזנו למענה את הלוט, משרד החינוך מסתגר ובוחר בהכחשה. מדינת ישראל לא תוכל להבטיח את עתידה, אם תלמידיה לא יאמינו במדינת ישראל כמדינה ציונית ולא ידעו להסביר את צדקת דרכה ההיסטורית והמוסרית. במשרד החינוך כנראה שכח שלפני מספר שנים חוקק חוק נגד כניסת אותם ארגונים למערכת החינוך ולכן הם מוסיפים חטא על פשע ומאפשרים לאותן תכניות לפעול, תוך הסתרת המחדל מן הציבור. הגיע הזמן שמשרד החינוך יפסיק את שיתוף הפעולה עם השמאל הקיצוני”.

משרד החינוך מוסיף חטא על פשע. מתן פלג, יו”ר תנועת ‘אם תרצו’. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.