אזרחים סוג ב'? אחרי הפניה לשרה רגב בבקשה לדחות את משחק הידידות מול ארגנטינה בשל השבת, נשיא המרכז האקדמי 'שערי מדע ומשפט', פרופסור אביעד הכהן, והקליניקות המשפטיות עתרו הבוקר (ד') לבג"ץ בבקשה שייתן צו ביניים שיימנע את קיום גמר אליפות ישראל בקליעה בהרצליה בשבת הבאה. העתירה הוגשה נגד שרת התרבות והספורט, איגוד האופניים בישראל, התאחדות הקליעה בישראל, איגוד ההתעמלות ואיגוד הסיף בישראל, בשם מתחרים דתיים שהגיעו למקצה הגמר והם מעוניינים לממש את זכותם ולהשתתף בתחרות על התואר הנכסף אלוף ישראל בקליעה.

התאחדות הקליעה בישראל

 

בעתירה כתב פרופסור הכהן כי "חובה על מארגני התחרות הזוכים למימון ציבורי לקיים את התחרות באופן שוויוני שיאפשר למתחרים הדתיים גד סגל ושי ברט להתחרות". עוד הוסיף פרופ' הכהן, כי "העתירה מציינת כי השלבים המוקדמים של התחרות התקיימו בימות החול ואין מניעה שגם אליפות הקליעה תתקיים ביום חול ולא בשבת". לדבריו, "איגודי ספורט אחרים שינו מועדי תחרויות והעתיקום מימי שבת לימות החול על מנת לאפשר למתחרים דתיים להשתתף בתחרויות".

נזכיר כי בשנת 2008 הכריע בג"ץ בעתירה דומה וקבע כי איגוד הסיוף חייב לאפשר לסייף הדתי יובל פרייליך להתחרות ביום חול, או להעניק ניצחונות טכניים בקרבות מהם נמנע ממנו להשתתף, מה שקרה בסופו של דבר.

שרת התרבות והספורט מירי רגב. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20