בחודש מאי האחרון פרסם גולדבלום תגובות באינטרנט שבהן הכריז כי לא יאפשר לסטודנט עם סממן כזה או אחר של "" לשבת בכיתה שלו. כן הודיע, כי ינסה לחבל בעתידם האקדמי של חברי "" וכינה אותם נאצים, "נערי היטלר" ו"כלבים".

תנועת "אם תרצו" התלוננה לנשיא , אשר התנער מדבריו של גולדבלום – אך סירב להעמידו לדין משמעתי. בתגובה הגישה "אם תרצו" תלונה למועצה להשכלה גבוהה – וגם שם הסכימו עם "אם תרצו" כי הדברים שפירסם גולדבלום הם עבירה משמעתית ומפרים את חוק זכויות הסטודנט – אך סירבו לחייב את להעמידו לדין.

ב-2016 פירסם מבקר המדינה דו"ח חריף התוקף את האוניברסיטה העברית על כך שהיא נמנעת מלנקוט הליכים נגד מרצים שעברו עבירות משמעת.

בעקבות הדו"ח החליטה המל"ג לנקוט קו נוקשה המחייב אוניברסיטאות לקיים הליכים משמעתיים נגד מרצים, אך התנהלות המל"ג בפרשת גולדבלום מלמדת כי מדיניות זו לא מיושמת בפועל.
בעתירה נכתב כי לא רק שההתבטאויות החריפות של גולדבלום, הן עבירה על תקנון המשמעת של האוניברסיטה אלא הן מהווות "אפקט מצנן" המרתיע תלמידים מלהצטרף לתנועה מחשש שייפגע העתיד האקדמי שלהם.

עו"ד ערן בן ארי, המייצג את אם תרצו בעתירה: "לא יעלה על הדעת שמרצה יאיים בפומבי על עתידם האקדמי של סטודנטים אשר רוצים להשמיע את קולם בשוק הדעות בקמפוס כחוק, ואילו האוניברסיטה, המל"ג ושר החינוך מטייחים זאת ומתחמקים מהעמדתו לדין משמעתי. במדינה מתוקנת פרופ' גולדבלום היה מפסיק להיות מרצה מן המניין כבר מזמן. העתירה הזו היא צעד חשוב במאבק על חופש הביטוי".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.