לאחר פרסום תוכנית המאה, מכלל רחבי המערכת הפוליטית אספנו עבורכם את התגובות הבולטות ביותר, ואלו הן:

שר המשפטים אמיר אוחנה:"קשה להגזים בגודל השעה. היום הזה יזכר בדברי הימים של עם ישראל. זו היא באמת שעתם הגדולה של נשיא ארה"ב טראמפ ושל ראש הממשלה נתניהו, שאלמלא הניסיון המדיני העשיר שצבר במשך כהונתו, אלמלא התבונה, האיפוק והראיה למרחוק – לא היתה באה לעולם".

מרשימת כחול לבן נמסר: "הנאום החשוב וההיסטורי של נשיא ארה״ב טראמפ, ידיד אמת של מדינת ישראל והעם היהודי, מתיישב לחלוטין עם העקרונות המדיניים והביטחוניים של כחול לבן".

ח"כ עמר בר-לב: "בזכותך נתניהו, הפלסטינים יודעים מה עמדת הפתיחה של ישראל וכולנו מבינים היכן תהיה עמדת הסיום. ביבי, איזה נושא ונותן גדול אתה".

ח״כ ניר ברקת: "תודה לנשיא טראמפ ולראש הממשלה נתניהו על ההחלטה להחיל ריבונות על הבקעה, צפון ים המלח והיישובים ביו״ש כבר ביום ראשון הקרוב".

ח"כ רויטל סויד: ״הבהילות להעביר את 'תכנית המאה' לפני הבחירות נובעת רק מצורכי הקמפיין של הנאשם נתניהו. אלא שזו תכנית שמחייבת ליבון פנימי עמוק, ורק לממשלה נבחרת חדשה תהיה לגיטימציה להוביל את הדיון בה".

ח"כ איימן עודה: "תוכנית הסיפוח וטרנספר של ביבי וטראמפ כוללת אור ירוק לשלילת האזרחות של מאות אלפי ערבים תושבי המשולש".

מירי רגב, שרת התרבות והספורט: "דין גוש עציון כדין גוש דן. הדרך שלנו ניצחה. בעזרת ה׳ ביום ראשון הקרוב נאשר בישיבת הממשלה את החלת הריבונות על ההתיישבות ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן".

שר הביטחון, נפתלי בנט: ״ההיסטוריה דופקת בדלת. כעת, המערכה עוברת מהבית הלבן בוושינגטון לחדר הממשלה בירושלים. לא לדחות לאחרי הבחירות, ולא להסתפק בריבונות חלקית – לקחת הכל, ועכשיו, לא נאפשר שממשלת ישראל תכיר במדינה פלסטינית בשום מצב״.

שרת הבינוי והשיכון ד"ר יפעת שאשא ביטון בטוויטר: "עסקת המאה היא תכנית מצויינת שמעגנת את האינטרסים הלאומיים והבטחוניים של ישראל, ובשונה מקודמותיה, היא לא כוללת נסיגות ועקירות אלא החלת ריבונות וחיזוק ההתיישבות".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ': "שיר המעלות בשוב ה' את שיבת ציון היינו כחולמים… אז יאמרו בגויים הגדיל ה' לעשות עם אלה… הזורעים בדמעה ברינה יקצורו, דמעה ורינה שלובים יחדיו – זו תמונת הדור שלנו בשבעים שנות התחיה הלאומית".

סרטון תגובת ראש הממשלה נתניהו באדיבות דוברות משרד ראש הממשלה

 

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.