שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: פלאש 90
. צילום: פלאש 90

שנשלח לשר הביטחון אביגדור ליברמן מטעם ארגון 'אחים לנשק' דורש להפסיק את שילובן של נשים בתפקידי לחימה בצה"ל. על המכתב חתמו כ-70 במילואים הפעילים במערך הלוחם לצד קצין רפואה ראשי לשעבר תת אלוף במיל' .

"אנו, קצינים במערך הלוחם בשירות בצה"ל, שצה"ל הוא אחד הדברים היקרים ביותר לליבם, פונים אליך מתוך תחושת אחריות, שותפות והערכה למערכת הביטחון ולעומדים בראשה. אנו עוקבים בדאגה אחרי שינויים משמעותיים שמתרחשים בצבא הנוגעים הן להגדרות יסוד של תפקיד הצבא והן למציאות בקרב היחידות הלוחמות בשטח", לשון המכתב.

הקצינים ממשיכים ומזכירים כי בשנים האחרונות הוגבר באופן דרמטי שונים וכי "מסקנות מחקרים שביצע הצבא עצמו נוגדות באופן מוחלט את המהלך הזה ומציבות מעליו עננה גדולה ומטרידה, בייחוד לאור העובדה שהנתונים לא הובאו כראוי לעיני הציבור".

"פגיעה מיותרת בעצמתו של צה"ל"

במכתב מובאות מסקנות דו״ח נציב קבילות החיילים של האלוף במיל׳ יצחק בריק לפיהם הורד רף האימונים, נעשה שינוי בדרישות המבצעיות, הופחת ציוד הלחימה בעת פעילות מבצעית, אחוזי הנשירה גדלו לצד העדר מוטיבציה ובעיות משמעת. כמו כן נחשפו נתונים של מקרפ"ר המצביעים על פגיעה בריאותית קשה בקרב החיילות המשרתות ביחידות , כגון: צניחת רחם, פגיעה ברצפת האגן, שברי מאמץ חמורים באחוזים גבוהים ועוד.

.
לוחמות באימון מיוחד. ארכיון. צילום: דובר צה"ל

הקצינים חתמו את מכתבם בקריאה לשר הביטחון: "אנו קוראים לך לעצור את המירוץ לשילוב הבנות בתפקידי הלחימה, לבטל את ובכך למנוע פגיעה חמורה ומיותרת בעצמתו של צה"ל, בנשים המתגייסות ובלוחמים המסכנים את חייהם למען שמירה על בטחון המדינה".

מארגון 'אחים לנשק' נמסר: "למעלה משבעים קצינים לוחמים המשרתים באופן פעיל, במערך המילואים של מדינת ישראל אינם דבר של מה בכך. הדיון על שילוב הבנות בתפקידי הלחימה זהו דיון מקצועי שחייב להיעשות בשקיפות מלאה ובענייניות אמתית. לא יכול להיות שערכים חברתיים, יהיו טובים ככל שיהיו, כמו שוויון, אהבת האחר ופמיניזם יעקפו את ערך הניצחון ויותירו אותנו עם צבא פחות חזק ופחות ענייני. אנו מבקשים משר הביטחון לממש את התחייבותו עת כניסתו לתפקיד, לבטל את קיצור השירות ולהוציא את השיקולים החברתיים מצה"ל, צה"ל חייב לנצח ובשנת 2018 עדיין צריך יחידות שדה בעלות יכולות פיזיות גבוהות ויכולת התרכזות רק בלחימה".

מכתב הקצינים לשר הביטחון בדרישה לבטל את פקודת השירות המשותף
מכתב הקצינים לשר הביטחון בדרישה לבטל את פקודת השירות המשותף
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.