ישראל ורוסיה יחתמו היום (שלישי) על הסכם תשלומי , שהובילו ראש הממשלה בנימין ונשיא . במסגרת ההסכם יקבלו לראשונה מעל לחמישים אלף ישראלים יוצאי רוסיה תשלומי פנסיה על שנות עבודתם במדינה. ההסכמים הינם פרי שיחות שהתקיימו בין נתניהו ופוטין. מטעם ראש הממשלה נמסר: "דאגנו שעשרות אלפי ישראלים יקבלו פנסיה על השנים בהן עבדו ברוסיה".

נתניהו שכנע את פוטין לנסות לדחות את ההצבעה. הנשיא פוטין ורה"מ נתניהו. צילום: לע"מ
הנשיא פוטין וראש הממשלה נתניהו. צילום: לע"מ

ראש הממשלה חתם במהלך ביקורו במוסקבה ביוני 2016 על הסכם הפנסיות עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. המשא ומתן המורכב בסוגייה עם רוסיה התנהל משנת 2010 והובל על ידי הדרגים המקצועיים במשרד החוץ ובביטוח הלאומי.

רוסיה היא המדינה הראשונה מבין מדינות ברית המועצות לשעבר אשר חתמה ותיישם הסכם עם ישראל. במקביל, מתנהלים משאים ומתנים נוספים בנושא עם מדינות אחרות משטח ברית המועצות לשעבר. ישראל מעריכה כי מימוש הסכם הפנסיות עם רוסיה יסייע בקידום הסכמי הפנסיות גם עם מדינות אלה.

בטקס במשרד החוץ ישתתפו שר הרווחה של רוסיה מקסים טופילין, השרה לעלייה וקליטה סופה לנדבר, השר להגנת הסביבה וירושלים זאב אלקין ושר העבודה והרווחה חיים כץ, אשר יחתום על ההסכם עם עמיתו הרוסי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו טמא אתמול לקראת החתימה: ״דאגנו שעשרות אלפי ישראלים יקבלו פנסיה על השנים בהן עבדו ברוסיה. מחר נחתום במשרד החוץ על ההסכם הסופי של הסכם הפנסיות. שוחחתי על כך עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין פעמים רבות, ומחר נשלים זאת".

 

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא