דוחים את גזר הדין: משפחת אזריה הנחתה את צוות ההגנה להגיש  בזריזות את כתיבת הערעור לבית הדין לערעורים בקריה, כך מפרסם הערב נועם אמיר(מעריב).  על פי הפרסום, הערעור יתמקד בכך שלאורך כל הסרטונים שהוצגו בבית המשפט, לא נראה הלוחם אומר את המילים ״המחבל הזה דקר את חבר שלי והוא צריך למות״. ציטוט זה עמד בלב הכרעת הדין שהרשיעה את אזריה בהריגה.

 נועם אמיר מדווח מחוץ לבית הדין 

עו״ד יורם שפטל, שנבחר לעמוד במרכז הגשת הערעור וחשף השבוע ב"לפני כולם" כי סיים לכתוב כבר 70 אחוז מהערעור הסביר כי ״בסרטונים לא נראה אלאור אפילו לא פעם אחת מביא את דעתו לאחר הירי. 13 סרטונים שונים ואין תיעוד לאירוע שבית המשפט קבע כמהימן. לצד זה אותו בית משפט פסל את טענתו של אלאור שאמר כי המ״פ שלו תום נעמן סטר לו בגלל שלא הייתה הוכחה לכך בסרטונים״.

נכון לעכשיו, כל עוד בכוונת ההגנה להגיש ערעור הצבא לא מתכוון לדון בהמתקה או הקלה של העונש, עד שיושלם ההליך המשפטי. אם ההגנה תערער לבית המשפט העליון – אין סיכוי להקלה בעונש, כי ההליך יצא מחוץ לידי הצבא.

משפחת אזריה הבוקר בבית הדין. צילום: מרב לרנר
משפחת אזריה הבוקר בבית הדין. צילום: מרב לרנר

בלשכת הנשיא הבהירו בעבר כי חנינה תתקבל רק במידה ואלאור אזריה עצמו יגיש בקשה לחנינה, אך הדבר לא מקובל במשפט הישראלי ונשיאים בעבר נמנעו מלדון בנושא בטרם ההליך המשפטי הסתיים.

האפשרות האחרונה שעומדת בפני אלאור היא להביע חרטה על המעשים, להתנצל בכתב בפני אלוף פיקוד המרכז ולבקש המתקת עונש. המשמעות היא ויתור על ערעור, לקיחת אחריות והשארות עם עבירת ההריגה וריצוי חלק מן העונש בבית כלא. הדבר כאמור לפי עמדת המשפחה לא רלוונטי בשלב זה.