דף הבית > ספורט > ערן זהבי נופה מרשימת המועמדים לפרס כדורגלן השנה

ערן זהבי נופה מרשימת המועמדים לפרס כדורגלן השנה

ההחלטה התקבלה בעקבות תקרית זריקת סרט הקפטן במשחק מול מקדוניה בסמי עופר. דאבור, מליקסון, חמד, נאתכו וראדי הם המועמדים לשנת 2017

מאוכזב. ערן זהבי. פלאש 90
מאוכזב. ערן זהבי. פלאש 90

 

ערן זהבי נופה מרשימת המועמדים לבחירה בפרס "כדורגלן השנה" בישראל לשנת 2017 מטעם משרד התרבות והספורט. הוועדה שהוקמה על ידי השרה מירי רגב כדי לבחור את המועמדים לפרס, החליטה היום (ג') למנוע את מקפטן נבחרת ישראל לשעבר את האפשרות לזכות בפרס בעקבות זריקת סרט הקפטן במהלך משחק הנבחרת נגד מקדוניה בסמי עופר.

נזכיר כי בעונה שעברה זהבי זעם על משרד הספורט שבחר בקפטן הפועל באר שבע אליניב ברדה ואף מתח ביקורת על ההחלטה אחרי שכבש 35 שערים בסין והיה משחקני הרכש הבולטים ביותר בליגה הסינית וטען כי מדובר בהחלטה פוליטית. המועמדים השנה הם: מונאס דאבור, מאור מליקסון, תומר חמד, ביברס נאתכו ומהראן ראדי. אפשר לקבל את ההחלטה של חברי הוועדה ואפשר להתווכח עמה, השאלה הגדולה היא האם המהלך של זהבי שהיה ונשאר מכוער ועליו התנצל, גם אם זו הייתה התנצלות מינורית וחלקית, מחייבת את פסילתו של זהבי מלהיות מועמד לכדורגלן השנה.

האם מירי רגב ראויה להיות שרת התרבות? גם על כך ישנה מחלוקת גדולה, יש מי שחושב כי רגב לא ראויה להיות שרת התרבות על פי התנהגותה. אז זהבי עשה מעשה מכוער ברמה הספורטיבית – הוא זרק את סרט הקפטן ברגע של זעם ותסכול, אבל עדיין הוועדה הכפופה לשרה רגב יכולה הייתה להשאירו מועמד. לא בטוח שהוא היה נבחר לכדורגלן השנה אבל זהבי עשה מעשה נקודתי כאשר מאות אוהדים קיללו ושרקו לו בוז, הוא לא שלט בעצמו לרגע. הבעיה עם השרה רגב שגם היא פעמים רבות לא שולטת בעצמה, גם אם אף אחד לא מקלל או שורק לה בוז.

הערה נוספת. בעונה שעברה זהבי טען כי ההחלטה לא לבחור בו הייתה פוליטית. יכול להיות שההחלטה הנוכחית היא פוליטית. זהבי זרק את סרט הקפטן, זה עדיין לא דגל ישראל. מבחינתי לפחות ההחלטה של תומר חמד להתראיין באמצע קמפיין הנבחרת ולתקוף בצורה מכוערת את המאמן הלאומי, הוא לא פחות מזריקת סרט הקפטן של זהבי.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

ג'רמי קורבין, מנהיג מפלגת הלייבור בנאום לקראת הבחירות ברידינג. צילום: פיטר ניקולס, רויטרס

דיווח: קורבין קרא להחרים את 'ארסנל' בגלל פרסומת לישראל

במופע חדש של אנטישמיות, נחשף השבוע כי מנהיג מפלגת הלייבור קרא לפני שנים להחרים את קבוצת הכדורגל 'ארסנל' בגלל ההסכם בינה לבין לשכת התיירות הישראלית